Walcz o swoje

Długość: 52min MP3 (31,4MB) RSS

CBŚ, aborcja, znęcanie się nad zwierzętami - czy udostępniać oraz zapowiedź kolejnej audycji, która nie będzie dla wszystkich i przepis na ciasto bananowe.

Becia

Prawniczek, czyli o prawie łopatologicznie

 • Lukszmar
  Lukszmar
  7 lat temu

  Ja jakby co, robię przelewy przez PayPal i następnie piszę Martinowi maila na co ta kasa ma iść :P.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  7 lat temu

  I przegapiłem tą audycję, ale na usprawiedliwienie mam, że dokładnie tego dnia miałem egzaminy i wieczorem byłem wypompowany. W ogóle dopiero wczoraj wróciłem do Lublina i mam znowu czasu trochę na przykład na spotkania ;).

  To wpadaj na aftery, ja też się postaram być :). Generalnie sam pewnie wyjadę tylko do narzeczonej w okolice Krakowa i do Babci na Mazury na tydzień w okolice Olsztyna.

  No może faktycznie wstawianie tych linków nic nie da, ale tutaj nie byłby taki pewien...

  Aaa to się skargi pisze do prezesa sądu - zapamiętam :D.

 • Becia
  Becia
  7 lat temu

  no to od końca: myślę, że jednak coś cię jednak zadziwi, jeśli chodzi o brutalizm. mnie zadziwiło jak zaczęłam szukać w necie.

  nie jadę nigdzie, ale w radio zawsze jest przerwa wakacyjna. może będę na aftery wpadać jak mi się zatęskni za nadawaniem.

  jeśli chodzi o wstawianie linków z zabijaniem zwierząt, to miałam na myśli, że inni ludzie wstawiają żeby złapać tych ludzi, co zabili. mówiąc, że jak się będzie udostępniać, to się złapie tych, co zabili, ale ja nie jestem przekonana, że to coś da.
  mhhh. tak namieszałam, że sama nie rozumiem, co miałam na myśli ;)

  i ostatnie:
  jak sędzia przerwie mowę końcową, to mów, że to twoje ostatnie słowo i masz prawo do swobodnej wypowiedzi. gwarantują ci to konstytucja i przepisy prawne. jeśli dalej nie pozwoli mówić, to od razu po po ogłoszeniu wyroku, jeśli będzie dla ciebie niekorzystny, piszesz skargę do prezesa sądu, że ci przerwano swobodną wypowiedź mowy końcowej przez co ograniczono twoje prawo do obrony i dobrze się bawisz.

 • Becia
  Becia
  7 lat temu

  chciałam pozwolić radio się rozwijać. od września zrobię opcję płacenia na Prawniczka, albowiem zostaje sama na gospodarstwie domowym i będzie mi ciężej finansowo. wtedy, wiecie, czym więcej tym lepiej ;)

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  7 lat temu

  Bo sobie konta bitcoinowego nie założyła. Namów ją.

 • Animus
  Animus
  7 lat temu

  Becia dlaczego nie da się sponsorować 50% na prawniczka?

 • Lukszmar
  Lukszmar
  7 lat temu

  Nie słyszałem szczurów :P. Swoją drogą to one Ci na pewno przemontują łazienkę jeszcze ;).

  Ja też widziałem ten wpis Hugo, przyciąga ten tytuł :P.

  Prostytucja moim zdaniem powinna być legalna o ile obie strony na nią się zgadzają dobrowolnie.

  Generalnie, trudno mówić o niektórych przestępstwach, gdy to rząd zachowuje się jak grupa przestępcza :P.

  Wiesz Beciu z tą radością niby fajnie, ale im płacimy za sprzęt i ich czas, toteż po służbie mogą sobie robić co chcą, ale na służbie niech się zajmą swoja pracą, a nie odwiedzaniem dzieci chorych, itp.

  Dokładnie Beciu, tylko ćwoki mogą karać ludzi za to, że im maki na polu same z siebie wyrosły.

  Wszelkie narkotyki moim zdaniem, powinny być legalne.

  Tak, wolny rynek w Polsce i w Europie jest taki, że go nie ma faktycznie - nie za wiele możesz sobie sprowadzić tanio :P.

  Cała ta rosnąca prewencja rządu i zwiększanie cen, to po prostu jedna wielka tragedia moim zdaniem.

  Ja tam w ogóle obecnie nie zażywam żadnych narkotyków, nie palę, nawet mało piję, ale jestem za wolnością dla innych jak chcą.

  Tak, zawsze powtarzam żeby uważać na banki i towarzystwa ubezpieczeniowe, bo często żerują na ludzkim nieszczęściu, strachu i głupocie.

  Broń też bym zalegalizował palną, tylko jakieś obowiązkowe szkolenie wojskowe jak ktoś by chciał mieć ją, takie przez 2 tygodnie.

  Ja też się zgadzam w większości z Hugo i jego artykułem :).

  Tak, zawsze może być gorzej w kraju jeśli chodzi o biurokrację, co nie znaczy że jest dobrze.

  Skarbówka ścigająca za zakłady domowe, masakra xD.

  Jeśli chodzi o prawa lekarzy to się z tym zgadzam. To znaczy, lekarz ma prawo nie zgodzić się na zabicie nienarodzonego dziecka. Jednak, matka ma też prawo zażądać aborcji. Czyli wniosek nasuwa się sam - lekarz jak nie chce tego robić (brać na siebie odpowiedzialność za ten czyn) to niech skieruje matkę do innego lekarza, który to zrobi (to powinien być jego obowiązek bo jak nie to wypad!). Co więcej ten lekarz, który to zrobi, to znaczy jest gotów wykonać aborcję, itp. powinien być przypominanej jeden w każdej klinice. Z kolei tam w szpitalu u Chazana, to podobno nękają tych co zgadzają się na przeprowadzanie aborcji i w ogóle to nakręca banda skrajnych katolików lekarzy. Ogólnie całej sprawy by nie było, gdyby każdy mógł sobie płacić za to za co chce (prywatna opieka medyczna i ubezpieczenia a nie NFZ), a tak wszyscy płacimy na wszystko, a nie wszyscy mamy.

  Problem w tym, że w Polce mało kto przestrzega tak naprawdę konstytucji, która jest momentami wewnętrznie sprzeczna, w ogóle prawo jest wewnętrzne sprzecznie czasami w Polsce.

  Sumienie własne moim zdaniem nie jest najważniejsze, tylko to co możemy dobrego zrobić (na przykład jeśli możemy pomóc większej ilości ludzi za jego cenę). Czasem cel rzeczywiście uświęca środki, ale to trudna droga z której łatwo zboczyć i jest ona raczej nadużywana.

  Ja myślę, że Ci skrajni katolicy za często i za bardzo chcą innym narzucać własny światopogląd i wartości i się wtrącać w ich życie. Co więcej oni chcą raczej zmuszać, a nie nakłaniać dobrowolnie.

  Beciu, bo to komendant czyli przedstawiciel prawa, a sam go nie przestrzega. To bije po oczach jednak i warto to pokazywać, żeby ośmieszać te głupie przepisy.

  Beciu, ale co ja mogę zrobić jak mi sędzia przerwie mowę końcową i powie, żebym spadał i do widzenia? Co ja ma jej powiedzieć wtedy? Mam się przykuć do ławy i dalej mówić? :P

  Łeee, nie lubię bananów :P.

  Jak ludzie chcą to wstawiać i oglądać, to kim ja jestem Beciu, żeby im zabraniać. Niech sobie wstawiają, tylko niech zaznaczą, że to od 18 lat tylko można oglądać. Oczywiście ja tego nie pochwalam, nie zamierzam oglądać i uważam, że torturowanie zwierząt, dla przyjemności i jeszcze chwalenie się tym to wtórny debilizm i skurwysyństwo.

  Beciu jedziesz gdzieś na wakacje, że Prawniczka nie będzie? :)

  Postaram się słuchać za tydzień na żywo Prawniczka, chociaż chyba nic już mnie nie zdziwi jeśli chodzi o ludzka głupotę i okrucieństwo.

 • Animus
  Animus
  7 lat temu

  przerwa? :((( ja tu od prawniczka do prawniczka żyję

 • Becia
, żeby skomentować.