W niebie nie będzie WOŚP

Długość: 119min MP3 (85,7MB) RSS

Czy Jezus dawałby na WOŚP? Zdania są podzielone. Audycja na żywo a opinie słuchaczy są bardzo różne. Był i głos, że WOŚP to dobro, był i głos że WOŚP to zło. I - rzadkość w internecie - były argumenty!

Martin Lechowicz

Rozmowy ze słuchaczami na tematy Biblii, Boga, księdza, egzorcyzmów. Ale głównie Biblii. Założenie jest takie, że punkt widzenia jest indywidualny, każdy ma swój i ma do niego prawo. Prowadzący też. Żadnej propagandy kościołów z jedynie słusznymi poglądami się tu nie uprawia, za to można poznać wiele ciekawych osób.

 • SknerusV
  SknerusV
  8 lat temu

  Jasne, Martin to agent! Poznać można po tym, że zupełnie na agenta nie wygląda, nikt o zdrowych zmysłach w to nie wierzy. Tacy ludzie zostają właśnie agentami. Taki Lis, na przykład, jest już agenturalnie spalony, służy biedaczek tylko odwracaniu uwagi od innych, groźniejszych i niezdekonspirowanych agentów (Martina na przykład). Nie ma co się śmiać, nie macie pojęcia czy na przykład komentarz Toma nie jest wysłany przez agenta. Czemu nie, myślicie, że nie Oni nie mają takich prowokatorów?
  Nie możecie ufać nikomu!

 • LordBlick
  LordBlick
  9 lat temu

  Na drugą nóżkę: http://www.wykop.pl/1819096...

 • Kasia
  Kasia
  9 lat temu

  Przed wysłuchaniem tej audycji trochę nie doceniałam roli jednoczenia przez WOŚP tych wszystkich Polaków pod wyglądającym na wzniosły szyldem pomocy chorym dzieciom. Zastanawiam sie nad tym co jeszcze moze jednoczyc ten naród. I myślę, że trochę jednoczy go tez Kościół (tak przez Martina często krytykowany) i wartości chrześcijańskie. To co nas potrafi połączyć, niestety mocno nas też dzieli.

 • Kasia
  Kasia
  9 lat temu

  Dostałeś ode mnie plusa za wymienienie ilości składek jakie płacimy w haraczu dla NFZ. Trzeba na to zwracać uwagę i trzeba leczyć problemy u podstaw, ale nie rozumiem Twojego negatywnego stosunku do ludzi tworzących to radio.

  Co do Enklawy, pożyjemy, zobaczymy jak się rozkręci. Nawet jeśli jest to poszerzenie wpływu środowisk wolnościowych na "czerwone" jak to określasz obszary społeczeństwa, to co w tym złego?
  "Whether any particular reader agrees or not
  doesn’t matter. The point is to spread the ideas"

  .

 • MarcinB
  MarcinB
  9 lat temu

  Tutaj wypowiedź pana wspomnianego przez jedną z prowadzących http://www.youtube.com/watc...

  Za J.O. nie przepadam nie przez tę orkiestrę ale promocję muzyki której nie cierpię.

  Ciekawie argumentuje redaktor za którym nie przepadam ale nie można zarzucić mu braku logiki.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat...

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  A to ironia czy głupota?

 • dakar
  dakar
  9 lat temu

  > Sądząc z reakcji wiernych wyznawców (jak dakar),

  Szybko szufladkujesz. Myślę, że niezły byłby z Ciebie stolarz.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Karolina, to prawda, gdybym miał oceniać muzyke pod kątem homosizmu, lewactwa czy innej patologii, prawie niczego bym nie słuchał, a to jeszcze bardziej niezdrowe :)

  O składkach jeszcze chciałem kilka słów. Pomyśl Karolina może od tej strony:

  1 Składka zdrowotna to przymusowy haracz, który państwo wydziera z uposażenia.

  2.Druga wynika z ułomności efektów pierwszej. Pieniądze wyrywane ludziom są, jak sądzę z tego co nas otacza, najzwyczajniej maksymalnie ile się da defraudowane. Stąd, mimo, że państwo ukradło Ci już pieniądze, które mają zapewnić opiekę zdrowotną w razie nieszczęścia, udajesz się do prywatnego lekarza. Ten zaś, o ile nie tkwi drugą nogą w mafii NFZ-owskiej, w zdrowy sposób, czyli za kasę, zdoła Cię skutecznie wyleczyć.

  3. Kolejna wpłata na państwowych łachmytów z NFZ-u wynika z poziomu korupcji. Polega to na tym, że jak trafisz np. do szpitala, to by wyjść z niego cało i w miarę zdrowo, w wielu przypadkach musisz dać w łapę bucowi w białym kitlu. Inaczej zdarzyć się może, że przeleżysz z rozlanym wyrostkiem i zapaleniem otrzewnej na korytarzu, powoli osuwając w niebyt. To już TRZECIA WPŁATA!!!!!

  4. Czwarta nazywa się WOŚP (kojarzy mi się z WASP). Oficjalnie ma charakter ściśle dobrowolny, ale państwo robi co może, by NFZ mógł dalej defraudować, więc ochoczo pomaga. Do tego stopnia skutecznie, że każda forma krytyki jest masowo potępiana. Wytworzyła się już niemożliwa do zniesienia atmosfera napiętnowania wszystkich, co próbują choćby w delikatny sposób uszczypnąć Owsiaka w zakłamaną dupę. Mnie nie interesuje, że gośc jest efektywny, mnie interesuje, że współdziałając z państwem, pobiera (pozornie dobrowolnie, podkreślam) KOLEJNĄ, już czwartą formę finansowania państwego zdrowotnego szamba.

  To było o formach finansowania państwowej służby zdrowia. Dobra, tym samym serio kończę, bo jeszcze tutaj co poniektórzy sraczki emocjonalnej dostaną lub, co bardziej prawdopodobne, ulegną atakowi czerwonki ideologicznej.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  To jest znakomicie postawione pytanie, właściwie jedno z kluczowych.
  I choć trąci z lekka wpierdalaniem się w życie prywatne (normalnie to bym się za coś takiego wkurwił) i cudzy portfel, to jednak w tym konkretnym przypadku, zyskuje na wartości. Sądząc z reakcji wiernych wyznawców (jak dakar), Martin jest to cżłowiek wybitnie niedoceniany przez ewentualnych krytyków. Ja uważam, że jest sprawnym manipulatorem, świetnie nadaje się na guru, wielu pryszczersów pójdzie za nim jak pisklęta za kwoką. Nie powiem: szacunek, powiem z przekąsem: doskonała robota!

  Jest tu jeszcze tylko jedna osoba, która wydaje się mieć jeszcze większe możliwości oddziaływania na znękanych niską samooceną ludzi, ale po co jej robić reklamę?

  Można także zadać inne pytania, oczywiście jak "w ścianę":

  - czemu osoba nieustannie i na każdym kroku gromiąca sensowność pobytu w Polsce, wciąż tu siedzi mocno zadekowana?
  - czy schizma między KS a Enklawą ma rangę procesu naturalnego, np. wskutek konfliktu, czy też jest to po prostu sprytne i ustalone poszerzenie obszaru oddziaływania na środowiska lewackie (rozumiem przez to propagandę lewactwa obyczajowego, zrównoważonego rozwoju, biedyzmu, parytetów, lobby gejowskiego i finansowej abnegacji).
  Dodam od siebie, że postrzegam działalność Enklawy ściśle w kategoriach niesamowicie dobrze ulokowanej czerwonej i globalistycznej propagandy. Tu każdy może, ale to tylko pozór, o czym trzeźwo myślący się przekona - o ile już nie ma takiej świadomości.

  To właściwie wszystko, co chciałem tu powiedzieć. Ciekawe, jak to się wszystko potoczy.

  Co do peanów n/t człowieka ubecji od pacyfikowania młodzieżowego buntu przeciwko władzy (czy ktoś tutaj w ogóle pamięta, po co założono słynną Trójkę PR?) i jednocześnie nieoficjalnego ministra d/s pozyskiwania kolejnej składki na NFZ, nawet się nie wypowiadam. (Rzyg)

 • dakar
  dakar
  9 lat temu

  Napiszę wprost, bo nie wiem czy Martinowi wypada: gówno cię to obchodzi.

 • stach sachowiak
  stach sachowiak
  9 lat temu

  kurde z czego zyje lechowicz wielce gadal o przedsiebiorczosci itp a ciagie sam zasilki bo z radia raczej watpie

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Dzięki Dakar! A to ta strona o której mówił Jurek: http://aprzypinka.pl/

 • dakar
  dakar
  9 lat temu

  Dobry wywiad z Owsiakiem u konkurencji --> http://www.polskieradio.pl/...

  Aby odsłuchać trzeba trzeba kliknąć w ten mały, czarny głośniczek.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Fajny odcinek z dobrym klimatem.

 • Karolina
  Karolina
  9 lat temu

  Dla mnie ciężko jednoznacznie ocenić Owsiaka. Bo czy patrzeć tylko na WOŚP, czy na całą jego działalność i wszystkie poglądy? Mam jednak odruchową sympatię, gdy ktoś chce dla innych COŚ ZROBIĆ (a jak się coś dużego, fajnego zrobi, to przy okazji wiadomo, że też się na tym trochę zarobi, ale korzyść własna nie jest nadrzędnym celem organizatora). Bo na przykład NFZ, czy firmy farmaceutyczne koncentrują się na tym, żeby COŚ ZAROBIĆ (albo nie stracić "należnych" pieniędzy) i kalkulują, jak pomagać ludziom, żeby przede wszystkim wyjść na swoje. I to jest dla mnie różnica. Dla mnie poparcie dla WOŚP nie oznacza automatycznego promowania każdego pomysłu na życie jej organizatora. Wszyscy są niedoskonali, ale to, co robią dla innych może być naprawdę wartościowe. Bo przecież podziw dla pięknej muzyki Czajkowskiego nie oznacza od razu propagowania homoseksualizmu :)

, żeby skomentować.