Godzinki 5 2015-06-10

Uwolnić Barabasza!

Długość: 63min MP3 RSS

Tematy są następujące: fatum, bank spermy, in vitro oraz Barabasz. A na końcu o szabacie z judaistycznego punktu widzenia rozmawiamy z Eliahu.

Martin Lechowicz

Rozmowy ze słuchaczami na tematy Biblii, Boga, księdza, egzorcyzmów. Ale głównie Biblii. Założenie jest takie, że punkt widzenia jest indywidualny, każdy ma swój i ma do niego prawo. Prowadzący też. Żadnej propagandy kościołów z jedynie słusznymi poglądami się tu nie uprawia, za to można poznać wiele ciekawych osób.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  9 lat temu

  Nie działa mi coś ten odcinek...

 • wrozbita
  wrozbita
  9 lat temu

  http://www.pch24.pl/8-rzecz...
  Polecam (może nawet jako temat na Godzinkach :D )

 • Jhazper
  Jhazper
  9 lat temu

  Apropo cierpliwości. Mi się kiedyś wymskło i powiedziałem do Boga "czekam cierpliwie no ale pośpiesz się!" a po sekundzie do mnie dotarło co powiedziałem i zacząłem się głośno śmiać z siebie :P

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  No właśnie tak coś podejrzewam. Że tu patriotyzm był w sprawę zamieszany. Tym bardziej, że dzisiaj widzę ludzi, którzy podobnie wybierają.

 • Tomek
  Tomek
  9 lat temu

  Jeżeli chodzi o Barabasza, to zupełnie odwróciło mi się spojrzenie na tę sprawę, gdy przeczytałem 'Jezusa z Nazaretu' jednego z ostatnich 'superkatoli' (i proszę bez uprzedzeń ;).
  W skrocie - Barabasz byl takim Żołnierzem Wyklętym, bohaterem narodowym. Zaś wybor Barabasz czy Jezus, to raczej wybor tego, jak należy postrzegać świat, czy też jak należy 'walczyć o wolność'. Czy wolimy walkę, siłę, podział na naszych i innych, czy też pokojową rewolucję, wyzbycie się wszelkiego patriotyzmu i całkowicie indywidualne podejście do każdego człowieka.

  Oczywiscie to jest troche nadinterpretacja, brakuje stuprocentowych dowodów. Jednak zdecydowanie bardziej wydaje mi się to logiczne. Opowiastki w stylu ' Patrzcie, jak tego Jezuska potraktowali. Co za zli żydzi i ludzie byli' sa moze wzruszajace i sentymentalne, ale jezeli sie chwile zastanowic, to troche to pozbawione logiki. Nikt nie chcialby, zeby zwykly kibol wyszedl z wiezienia. (Co innego kibol - patriota, ktory walczy z wrogiem).

  Dla ciekawych, fragment, o ktorym mowilem wczesniej jest tutaj:
  http://www.krostkowo.cba.pl...
  od strony 46 na dole. Polecam szczerze ;)

, żeby skomentować.