tylko złamas wspiera...

Długość: 48min MP3 (29MB) RSS

sprawa protestu Izraela, papierosy z Egiptu, dlaczego nie warto brać sprzeciwy z internetu oraz czy można jeździć bez prawo jazdy.

Becia

Prawniczek, czyli o prawie łopatologicznie

 • Stefan
  Stefan
  7 lat temu

  Becia, Becia, znalazłem ciekawostkę w pewnym komentarzu pod filmem:

  https://www.youtube.com/wat...

  "Podobno bandyta w nissanie (bandyta, bo został już skazany na 10 lat
  więzienia za haracze) zamiast odsiadywać wyrok, to, za sprawą sędziego,
  który nie orzekł aresztu, w najlepsze zażywał sobie wolności.

  Bardzo ciekawią mnie facjata i personalia tego sędziego, bo on jest
  współodpowiedzialny śmierci rowerzystki.

  Poczytajcie sobie - bandyta skazany na 10 lat za wymuszenia - zabijając
  rowerzystkę posiedzi - nie 18 ale nadal 10 lat. Zabicie osoby ujdzie mu
  płazem wg naszego prawa.
  http://motoryzacja.interia....

  "

  Co o tym myślisz? To możliwe, że człowiek z wyrokiem lata po mieście, a jak popełnia przestępstwo to mu się do wyroku nie dodaje, czy to jakieś internetowe bajki?

 • zajadacz
  zajadacz
  7 lat temu

  Problem wezwań od straży miejskiej i ITD jest dużo głębszy. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego (wskazanie
  sprawcy wykroczenia drogowego P 27/13) z dnia 12 marca 2014: "Nie ma podstaw prawnych adresowanie do właściciela lub posiadacza pojazdu przez uprawniony organ alternatywnego żądania wskazania, komu został powierzony pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie albo przyjęcia mandatu karnego za popełnione wykroczenie drogowe. Jeżeli organ nie ma wątpliwości, kto jest sprawcą wykroczenia drogowego, co jest warunkiem koniecznym ukarania go mandatem karnym w postępowaniu mandatowym, nie może jednocześnie podejmować czynności zmierzających w kierunku ujawnienia innego sprawcy tego wykroczenia. Z drugiej strony, jeżeli organ ma wątpliwości co do tego, czy sprawcą wykroczenia jest właściciel lub posiadacz pojazdu, to – nie może go ukarać mandatem karnym."
  Czyli chodzi o to, że nie mogą sobie wysyłać wezwania w którym jest opcja, że albo mandat za wykroczenie (przekroczenie prędkości) albo, że mandat za niewskazanie sprawcy, bo sama możliwość takiego wyboru oznacza, że mają wątpliwość co do sprawcy wykroczenia i nie mogą nałożyć mandatu.

 • zajadacz
  zajadacz
  7 lat temu

  Obiektywnie patrząc żydzi zajęli po II wojnie światowej część Palestyny w ramach rekompensaty za zbrodnie na nich popełnione. Żeby było uczciwie powinno dać im kawałek Niemiec. A Palestyńczycy są u siebie i są jedynie powstańcami walczącymi o swoje, tak samo jak kiedyś polscy powstańcy walczyli o wolność pod zaborami.

, żeby skomentować.