Tydzień zawodu czyli dno huśtawki nastroju

To zawsze zaczyna się niewinnie 

Drobne potknięcie, ludzka rzecz. Lecz nic co ludzkie nie jest moje. Ja zawsze świat rozumiałem po swojemu. Od małego wpajano mi że muszę być perfekcyjny. I w pewnym momencie tego nie ma lecz w głowie to zostaje. I tak wychowuje się kalekę która każda porażkę przekształca w stany depresyjne. To sprawia że każda rzecz która nie wyjdzie a o którą tak się stara wprowadzi go w smutek, żal, złość. Od kolejnej nieudanej próby podejścia i skończenia pewnego etapu w życiu skończenia szkoły posiadania dyplomu technika i już odwiedzania szkoły nie ze stresem a z miłymi wspomnieniami, po drobne nieporozumienia w pracy rozwiązywane oczywiście za pomocą komunikatów na papierze a że to nie praktyczne bo ktoś może nie widzieć swoich wad a że zapytać nie jest łatwo bo to wstydliwe to już inna rzecz. Zresztą jak by na to spojrzeć to temat na kolejny wpis. To wszystko jednak sprawia że wpada się w(...)

Błędne koło depresji

Tak określam stan w którym własny mózg podsuwa mi najgorsze myśli i wprowadza mnie w niekończącą się spirale smutków żali i nakręca najczarniejsze scenariusze odbiera smak życia i człowiek chciałby uciec wyjechać. 

Nie ma dokąd uciekać

Lecz nie ma dokąd, plany które układa w głowie musi zmienić bo ktoś już go wpisał gdzie indziej. Niestety przyjdzie mu kolejny rok czekać, aż do skutku a jak usłyszy ze kiedyś to było w tym miejscu lepiej to go krew zaleje. 

Nadzieja, dla głupich albo dla mnie to jak synonim

Pozostaje wierzyć że wszystko się poprawi że to okres przejściowy. Koniec końców wszystko przemija nadchodzi nowe lepsze lub gorsze. 

Komentarze
comments powered by Disqus
O programie "Terapia"
logo

Mówili mu - "Idź ty do psychologa" jednak on postanowił zostać tu i przyjąć własne leczenie. Oto moja terapia. Blog niekoniecznie mądry, pełen plytkiego myślenia charakteryzujący się wąsko-torowym myśleniem.  
To najlepszy sposób by wyleczyć chory mózg  

Zasubskrybuj ten program, a dostaniesz powiadomienie o każdym nowym odcinku.

Radio bez reklam!

Enklawa nie jest radiem komercyjnym, państwowym, instytucjonalnym, partyjnym. Jest radiem dostępnym publicznie i za darmo, finansowanym wyłącznie przez dobrowolne "co łaska" od słuchaczy.

Wspieraj

Zaloguj się!

albo użyj maila:

Zapomniałeś hasła? U nas nie ma hasła!

Ustawienia

Close