Tydzień zawodu czyli dno huśtawki nastroju

Długość: 0 RSS

Cały ja czyli jak zafundować sobie tydzień walki najtrudniejszej bo z samym sobą

Michu08

Mówili mu - "Idź ty do psychologa" jednak on postanowił zostać tu i przyjąć własne leczenie. Oto moja terapia. Blog niekoniecznie mądry, pełen plytkiego myślenia charakteryzujący się wąsko-torowym myśleniem. To najlepszy sposób by wyleczyć chory mózg

 • olo819
  olo819
  4 lata temu

  Oczywiście, że błędne koło. Depresja jest niczym głęboki narkotyczny stan, z którego psychika niestety nie potrafi wyjść. Nie słyszałem o osobie, która potrafiłaby sama wyjść z głębokiej depresji. Chociaż kto wie, ludzie są niesamowici, może komuś się to udało bądź uda. Jeśli już pewien styl myślenia się utrwalił w psychice, to tak po prostu się od niego człowiek nie oderwie. Ale do rzeczy.
  A więc, skoro psychika sama wyjść nie potrafi - to ktoś musi pomóc. Psycholog ? Niekonieczne. Może to być ktokolwiek mający z tym spore doświadczenie. A szukając pomocy niekoniecznie musisz mówisz, że to ty masz depresję. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz rzec, że chodzi o znajomego/znajomą :)
  Dlaczego w ogóle miałbyś zacząć szukać ? Może dlatego, że osób z depresją nikt nie szuka aby im pomóc ?
  Teść mojego brata mając depresję wyszedł ostatnio ze szpitala psychiatrycznego po wielu miesiącach, czy wróci do pracy, to jeszcze się okaże :)
  To nic złego przyznać, że jest się chorym i szukać lekarstwa. "Bo przecież jest pan chory..."

, żeby skomentować.