Trzy ustawy, po których się nie pozbieramy

Długość: 83min MP3 (79.7MB) RSS

Jaki będzie rok 2016? Nie wiadomo. Ale rok 2017 poczujemy na własnej dupie, oj poczujemy. Będą już wtedy obowiązywać ustawy, które właśnie teraz są przygotowywane: o domniemaniu przestępczości i konfiskacie majątku dla każdego, o cenzurze internetu dekretami ministra i o godzinowej płacy minimalnej niezależnie od pracy. Ustawy są absurdalne, niedopracowane, głupie i dziurawe jak durszlak. Ale i tak będą obowiązywać. A my znowu będziemy musieli kombinować.

Martin Lechowicz

Free! na żywo! Program dla wszystkich, którzy lubią luźne, dzikie, improwizowane audycje na żywo. Co poniedziałek o 20:00!

 • stach
  stach
  7 lat temu

  Ale z tym godzinami to w UK też tak jest. Kumpel zbierał truskawki i tam nie można normalnie płacić pracownikowi za kilogram truskawek. Tylko prikaz mówi, że trzeba płacić za godzinę. Więc firma ustala normę godzinową taką, która wynika z ceny kilograma truskawek. W ten sposób wykluczeni są pracownicy, którzy zbierają wolniej. Wszyscy muszą jak ZSRR zbierać w tym samym tempie. Nasz rząd nie jest bardziej debilny niż rząd w UK. Oba są równie debilne.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  7 lat temu

  No, to by był sygnał bezwzględnego opuszczenia okrętu - pomysł, żeby zabierać paszporty albo blokować granicę. Jakby tylko jakiś projekt tego typu się pojawił, to nie będę czekać na głosowanie.

  Już raz żyłem za żelazna kurtyną, wiem jakie to uczucie. Raz mi wystarczy.

 • stach
  stach
  7 lat temu

  Przecież tego nie słucha nawet 1000 osób.

 • Shogun89
  Shogun89
  7 lat temu

  Co się słyszy o kolejnym projekcie ustawy to się myśli, że czas spierdalać z tego dziwko dołka. A jak już ustawa wejdzie to się człowiek zastanawia na co on właściwie czekał. I tak w kółko, aż paszporty pozabierają i se będziesz mógł wolności w szengen szukać i chwała ci jak znajdziesz.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  7 lat temu

  Ja bym zgłosił ZUS.
  Nie dość, że hazard to jeszcze piramida finansowa.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  7 lat temu

  Co do USA to tam ludzie mają jednak trochę większe wymagania odnośnie wolności. Tak, więc nie pójdzie im tak łatwo upaństwowieniem oszczędności na prywatnych funduszach. Tym bardziej, że możliwe że Trump zostanie prezydentem i wtedy się zacznie zwrot o 180 stopni w polityce.

  E tam prywatne dziecko... Państwowe coraz bardziej!

  A grałeś Martinie z Hugo na pieniądze w domu w tego pokera? :P

  Co do samej umowy o dzieło to ci pracodawca z góry powie ile ci za to zapłaci i przeliczy to na liczbę godzin - tyle będzie czasu na wykonanie tego zlecenia (resztę w prywatnym czasie) :P.

  Martinie, jak chcesz 12 zł za godzinę za prowadzenie enklawy to musisz firmę zarejestrować w Polsce pewnie na początku :P.

  Martinie przyjdą z ZAiKS i rządu, ale wtedy ci dowalą rachunek za wszystkie audycje w której użyłeś nie swoich utworów z ostatnich 10 lat - nie znasz dnia i godziny :P.

  Żeby zmienić pracę trzeba najpierw dupę ruszyć i pomyśleć... A durszlak wciąż cieknie LOL.

  Jak się wszystkie pielęgniarki zwolnią, bo za mało im płacą to pewnie sprowadzą z Ukrainy :P. Znając ich sposób myślenia i wtedy się zacznie. Zresztą cały system opieki zdrowotnej w tym kraju ledwie zipie i raczej nic go nie uratuje już. Sprywatyzować to w cholerę!

  Martinie, spółka jest w UK, ale ty wciąż w Polsce pamiętaj :P.

 • Fantasmagoria-Czarnobrody
  Fantasmagoria-Czarnobrody
  7 lat temu

  A to pan minister też na enklawie?

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  7 lat temu

  Freeeeee!

 • Michał
  Michał
  7 lat temu

  Jak wejdzie ustawa "rejestru hazardowych stron zakazanych" to może zgłosimy internetowy system aktów prawnych? To istny hazard tam wchodzić...

 • Ktoś
  Ktoś

  Trzeba było głosować na Korwina, a nie wypominać mu Hitlera i socjopatii. 40 pieprzonych tysięcy głosów i te palanty nie miałyby pełni władzy. A jak Korwin nie pasi to trza było przynajmniej agitować za SLD.

 • Marcin Czechoński
  Marcin Czechoński
  7 lat temu

  Thanks Obama... Bardzo dobra ustawa o zmenelizowaniu - im mniej posiadasz, tym większą masz wolność. Nowa władza głosem wolności! FREE!

 • stach
  stach
  7 lat temu

  Trzeba zacząć paragony zbierać :D

, żeby skomentować.