Kulturalna Audycja Zkury 5 2014-06-19

The Pixies (proFaNacja)

Długość: 36min MP3 (43.1MB) RSS

Siedzę na werandzie i wypełniam zamówienie słuchacza Enklawy, rozmyślając o zespole The Pixies. Pozdrowienia i podziękowania dla Rafała R.!

Skura

Audycja o kulturze: filmie, muzyce, o książkach i wszystkim co związane ze słowem "kultura".

 • Shogun89
  Shogun89
  9 lat temu

  Ja Pixies znałem właśnie z końcówki "Fight Club" ale jest jeszcze jeden utwór, który jest wporzo:
  "Here comes your man"
  http://www.youtube.com/watc...

 • Kamyk
  Kamyk
  9 lat temu

  tylko WiMM melodyjna i wchodząca w ucho? :O
  WOW, tu sie zdziwiłem.. co z Hey!, Monkey goes to heaven, Here Comes Your Man (przebój typu- każdy praktycznie zna, nikt nie kojarzy zespołu), albo Gigantic (chyba ich najlepszy utwór na 2 głosy)? zawsze rewelacyjny bas i konstrukcja zespołu. nowa płyta mi nie podeszła, ale czasami można posłuchać- po prostu nie wpada do głowy.
  zespół nagrywał bardzo wiele różnych rzeczy, nie stali w miejscu i maja dorobek ktory wpływał i wplywa na wiele nowych kapel czy odbiorców, ta sama sprawa jest z Sonic Youth - też kultowa grupa grająca praktycznie wszystko a uznawana często za "jazgot"

 • Rafiał
  Rafiał
  9 lat temu

  Dzięki wielkie i wielki dziękie za audycję! Nie wiem czemu wybrałem Pixies zamiast chociażby Nicka Cave'a, ale wyszło ciekawie :> Mimo Twojego stosunku do tego zespołu, bardzo mi się podobało. I chyba przyznasz, że samo Where Is My Mind uzależnia, w szczególności gdy gitara jest pod ręką.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Dziękuję Martinie, dziękujem - zaczerwieniłem się :)

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Ten odcinek powinien być w Sevres pod Paryżem jako miara idealnego luzu w audycji. Przy okazji dowiedziałem się dużo o tym zespole, nie wiedziałem, że piosenka z "Fight Club" to ich.

, żeby skomentować.