Tablet graficzny - rysowanie na komputerze

Długość: 13min RSS

Czy można rysować na komputerze tak jak na papierze? Owszem. Potrzebujesz jednak tabletu graficznego. Specjalnego urządzenia przenoszącego siłę nacisku i ruchy piórka na monitor twojego komputera. Blog: http://grafikowanie.ovh/ Facebook: https://www.facebook.com/grafikowanie Google+: https://plus.google.com/u/0/b/115662809076651695127/115662809076651695127/posts Patronite: https://patronite.pl/profil/1555/mariusz-kuszaj Niezwykle mile widziane wsparcie kanału poprzez Bitcoiny: 1EnzG9BBf8EokDrRZppt8wakasBixepqCF

Marius

O grafice, tworzeniu, rysowaniu, opowiadaniu historii i innych takich.

 • Marius
  Marius
  4 lata temu

  No ciut dokładniejszy jest taki monitor. Zdarzało mi się, że jakąś linię musiałem ciągnąć i cofać kilka razy zanim mi dobrze wyszło. Ewentualnie powiększyć sobie obraz żeby ją łatwiej dokładnie pociągnąć. Natomiast na tym szybciej mi wychodzi. Dotyczy to jednak szczegółów, a nie szkicowania.

 • Marius
  Marius
  4 lata temu

  Z gotowanie to umiem tylko gotować wodę.

 • Krzysztof M. Czarnobrody
  Krzysztof M. Czarnobrody
  4 lata temu

  Najnowszy gimp obsługuje tablet graficzny, też można w nim poszaleć, bo wielu ludzi coś w nim kiedyś skrobało.

 • Krzysztof M. Czarnobrody
  Krzysztof M. Czarnobrody
  4 lata temu

  Pokazałeś mi świat z baśni.

 • Michał
  Michał
  4 lata temu

  Dzięki, w sumie rozwiałeś moje obawy :)

 • 513ry
  513ry
  4 lata temu

  Trochę musisz porysować żeby się przyzwyczaić, ale nie jest to tak nie intuitywne jak się może wydawać, łatwo się wkręcić. A rysujesz tylko dotykając rysikiem tabletu, przemieszczasz kursor jak podniesiesz rysik troche wyżej, jak ołówkiem ^_^. Może Marius da ci lepsze porównanie bo ja rysuje tylko na wacomie bez wyświetlacza.

 • Michał
  Michał
  4 lata temu

  Ten program MangaStudio do złudzenia przypomina darmowego FireAlpaca :) Ale mam pytanko, lub parę ale jedna myśl: Jak jest z synchronizacją oczu-ręki na tablecie bez wyświetlacza? Czy trudno się przyzwyczaić (w porównaniu czy to z myszką czy ołówkiem)? Czy można przemieszczać kursor nie rysując? Właśnie przymierzam się do zakupu takowego ale to mnie ciut dręczy.

 • 513ry
  513ry
  4 lata temu

  Tylko nie zjedz Mariusa C:

 • stach
  stach
  4 lata temu

  Może jakiś crossik? Ty malujesz Żarłoka, a Żarłok zjada danie ugotowane przez ciebie i przysłane kurierem ;D

 • 513ry
  513ry
  4 lata temu

  Dla programowych wolnościowców polece Krite, świetny program do rzeczy jak concept-art czy właśnie digital-drawing zbudowany na gimpie. Ostatnio zacząłem go używać i już nie jestem skazany na programy adobe i bootowanie do windowsa: https://krita.org/en/. Jak się przyda to pamiętaj o dotacji, krita jest dostępna dla wszyskich ale warto wspierać programy które dają nam profity czy zabawę. Zresztą Photoshop już powoli wymiera, i tak już osiągnął limit jak na żywotność programu z zamkniętym i przestarzałym kodem, jest za mało "flexible" jak na dzisiejsze czasy :p.

, żeby skomentować.