Szumowiny 7 Włosy łonowe są dziwne
2:36:34 Min

1. Protesty nauczycieli i rolników 
2. Religijność Polakow. Laicyzacja mlodego pokolenia?  
3. Czy Chiny sa godne podziwu czy potepienia? 
4. Czy deficyt budżetowy to racjonalne zarządzanie budżetem państwa? 
5. Czemu w krajach bogatych rodzi się mniej dzieci?  
6. Czy razem i Korwin to idealiści, a PO i PiS cyniczni praktycy? Czy to może jak z nerdami i normikami? 
7. Czy poza walką o poparcie i rozdzielaniem między swoich łupów z publicznych pieniędzy, polityce są w stanie wprowadzić w życie pożyteczne społecznie rozwiązania? 
8. Czy zamachy terrorystyczne są skuteczną formą wpływania na opinię publiczną i czy w przypadku braku innych środków działania, mogą być uznane za słuszne działanie? 
9. Jak (i czy) uszczelnić system podatkowy?  
10. obowiązek podawania widełek płacowych w ogłoszeniach o pracę, proponowany przez Nowoczesną i jak go omijać - also czy partie w swoich postulatach staję się coraz bardziej “responsywne”, a preferencje elektoratu zmieniają się coraz szybciej? 
11. Czy debata polityczna o gejach to wymysł naszych czasów? Czy istnieje jakaś ukryta agenda lewicy chcącej zniszczyć cywilizację? I po co to robią? Czy zniszczenie rodziny jest w interesie kapitalistów uzyskujących mobilniejszą siłę roboczą, której mniejszą ilość rekompensuje się napływem imigrantów? 
12. Czy ograniczoność tematów debaty politycznej nie sprawia, że jesteśmy wciągani w dyskusje o detalach, podczas gdy kluczowe dla życia kwestie pozostają poza dyskusją, a nawet możliwością dostrzeżenia ich. 
13. Jakie wartości ma prawica i lewica?

Komentarze
comments powered by Disqus
O programie "Szumowiny"
logo

Rozmowy o polityce. Rozmówcy: Michał, Mikołaj, Szymon, Bartek (prowadzący). Wpadają też Wołongiewicz, Tomek, Paweł Sz. i Kubik.

Zasubskrybuj ten program, a dostaniesz powiadomienie o każdym nowym odcinku.

Radio bez reklam!

Enklawa nie jest radiem komercyjnym, państwowym, instytucjonalnym, partyjnym. Jest radiem dostępnym publicznie i za darmo, finansowanym wyłącznie przez dobrowolne "co łaska" od słuchaczy.

Wspieraj

Zaloguj się!

albo użyj maila:

Zapomniałeś hasła? U nas nie ma hasła!

Ustawienia

Close