Skwańczyk TV 2020-10-27

Skrobać czy nie skrobać - temat zastępczy?

Długość: 18min MP3 RSS

Jeszcze kilka uwag, o których nie wspomniałem we vlogu.

1. Jednym z argumentów zwolenników prawa do aborcji jest "Skoro jesteś taki mądry, to zaadoptuj takie dziecko". Chciałbym zwrócić uwagę, że główny instytucjonalny przeciwnik prawa do aborcji, czyli KK, od 2 000 lat systemowo zajmuje się opieką nad słabszymi, niepełnosprawnymi, opuszczonymi - takimi, którymi nikt inny zająć się nie chce. Ten KK, którego zniszczenie marzy się lewicy.
2. Wielu zwolenników Konfederacji jest w szoku, że ich wolnościowi przedstawiciele nie popierają prawa do aborcji. Podobnie było z ustawą futerkową. Cóż, to tylko kolejny argument przeciwko demokracji.

Co do samego prawa do aborcji - odpowiednie prawodawstwo to jedna sprawa, ale, jak wspomniałem, "Narodów nie konstytuuje się piórem". Dużo ważniejsza w tej kwestii jest edukacja, wychowanie, odpowiedzialność - bez tego jakiekolwiek prawo i przepisy można o kant kuli rozbić. Bo z jednej strony jest samotna matka, która chce się pozbyć swojego potomstwa, bo np. nie ma gdzie mieszkać, a z drugiej strony jest nieodpowiedzialny ojciec, który zamoczył kija i zniknął. Albo jest zwyczajnym nieudacznikiem, który nie ma pracy i nie stać go na kondomy. Z trzeciej strony jest jeszcze państwo, które okrada obywateli i nie pozwala związać końca z końcem. Noo, przypadki są różne.

► Mój Twitter ► https://twitter.com/Kylu12488
► Mój profil na Hive ► https://hive.blog/@kylu12488

Miniaturka:
https://pixabay.com/pl/photos/ciąży-kobieta-kobiety-ciąża-płodu-3813117/

Wsparcie (tytułem "darowizna"):
Krzysztof Skwarczyński
52 1140 2004 0000 3902 4850 2704
https://www.paypal.me/kylu12488
BTC: 1K6jUCtqMLeepqgh4hHwaBKDmZBA3LTy49
BCH: bitcoincash:qzdxwh5wkau4z22pc0qphm4w7kf75ym3lcuc220ct8
LTC: LbwRVYcF5tjcHJjeG3FJYGZ9MJsTik4UAw

Krzysztof Skwarczyński

Krzysztof Skwarczyński - na co dzień księgowy, ale tylko do 16-17. Wieczorami improwizator kabaretowy (Teatr Improwizacji Jesiotr) oraz czasami stand-uper. Swojego czasu pewna życzliwa osoba narysowała kopię Stańczyka Jana Matejki z moją twarzą. Stańczyk to chyba najsłynniejszy polski śmieszek. Obrazek bardzo mi się spodobał - i tak powstał Skwarczyk. Moje ulubione danie to omlet z absurdu oraz ironia w sosie własnym. Wycieczki krajoznawcze, komedia, wywiady, poradniki - zapraszam.

  • Nikt nic nie powiedział. Jeszcze...
, żeby skomentować.