Kulturalna Audycja Zkury 12 komentarzy 2015-09-16

Serial jak Twin Peaks?

Długość: 20min MP3 (19.1MB) RSS

Recenzja nowego "Wayward Pines" - serialu mystery, thriler, tajemnicze miasteczko, lasy wokół, dziwne zdarzenia... czy warto oglądać?

Skura

Audycja o kulturze: filmie, muzyce, o książkach i wszystkim co związane ze słowem "kultura".

 • stach
  stach
  8 lat temu

  No rozumiem. To jak tak polecam Twin Peaks ;D
  Tylko Wizyta dosyć straszna :) Można potem nadrobić na kompie w zimę.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Gdybyś polecał cały pierwszy sezon i wychwalał jeszcze bardziej to może bym się skusił, bo tak to robienie sobie smaku tylko, jak dla mnie :).

  Co do tej "Wizyty" to brzmi ciekawie, może pójdę do kina jak się narzeczonej spodoba :P. Chyba, żebym znalazł innego chętnego do spółki, bo samemu jakoś nie chce mi się chodzić.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Własnie zauważyłem, że dla niektórych to problem - obejrzeć cząstkę serialu. Dla mnie nie ma to problemu, tym bardziej że TYLKO pierwszy odcinek wyreżyserował Shylaman. Często tak jest. Np. Fincher i Dom kart. Zawsze można szukać w tym odcinku stylu danego reżysera. Ale AŻ tak nie zachęcam. Bardziej będę zachęcał do wizyty w kinie na "WIZYCIE" Shyalamana :D Z której właśnie wróciłem :)

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Ja właśnie nawet do pierwszego odcinka, czy kilku pierwszych nie mogę się przekonać (do obejrzenia). Zresztą czy warto patrzeć na początek nowego serialu, którego i tak się nie będzie potem oglądać, nawet pomimo tego co powiedziałeś tam :P.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Nie uważam , że to spojler. Serial ma 10 odcinków. Te "zombie" pojawiają się w 3 odcinku. Więc nawet nie w 1/3 opowieści serialowej. Jeśli oceniam cały serial musze powiedzieć coś o fabule. Tym bardziej ja mówię o tym, by ludzie nastawili się właśnie na to czym ten serial JEST, a nie jak oszukują twórcy w pierwszym odcinku.
  Poza tym specjalnie używam słowa "zombie" żeby zmylic, bo to nie są do końca zombi :))) Więc nawet jak słuchacz myśli że wyskoczą jakieś "zombi" to potem mu się okaże co to rzeczywiście jest (taki trick recenzentów;)

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Kiedys jeden odcinek obejrzałem i było bardzo fajnie, z postanowieniem dalszego oglądania, ale coś mi z głowy wypadło i teraz żeby wrócić musiałbym jeszcze raz oglądać pierwszy odcinek, czego nie lubię zbytnio. No ale zaciekawiłeś mnie że to ma jakieś styczne z TPeaks.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  No,,, ekhjm , ale ja niezbyt polecam to WPines :D Tylko pierwszy odcinek :]
  No i polecam całej płyty z muzyką filmową posłuchać saute! :)

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Lubiłem kiedyś Twin Peaks, ale jak na razie nie mam motywacji dostatecznie dużo do obejrzenia Wayward Pines, może kiedyś :). Melodia super, ach te wspomnienia...

 • Michał
  Michał
  8 lat temu

  dla fanów twin peaks poleciłbym the killing.. trochę inne tempo, ina lokacja, podobieństw jednak wiele i klimat się udziela... dobrze się to oglądało, szczególnie 1 sezon..

 • duckar
  duckar
  8 lat temu

  No chociażby to, że w czwartym odcinku "ukazują się jakieś zombiaki".

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Gdzie tu masz spojler duckarze?

 • duckar
  duckar
  8 lat temu

  To już kolejna rzecz, o której opowiadasz i robisz przy okazji za duże spojlery.
  Miejże litość dla tych co czegoś nie widzieli czy nie czytali.

, żeby skomentować.