Psy wojny - Tuszowanie

Długość: 11min RSS

Jako, że bardzo lubię prace z tuszem, to i tuszowanie Psów Wojny dało mi dużo przyjemności. Zapraszam do obejrzenia przyspieszonego przebiegu pracy nad tym etapem.

Marius

O grafice, tworzeniu, rysowaniu, opowiadaniu historii i innych takich.

 • Marius
  Marius
  5 lat temu

  Takom i rzekł, że to świetna książka i że ci pomoże.

 • Ktoś
  Ktoś

  Ten pen mouse do większej grafiki średnio się nadaje, bo nie rejestruje siły nacisku tak jak piórko w tablecie graficznym

 • Fantasmagoria-Czarnobrody
  Fantasmagoria-Czarnobrody
  5 lat temu

  Przy świetle z żyrandola dłoń wydaje się być zrobiona jak z ciała. No i same czubki palców rzuciły mi się w oczy, że są chudsze od reszty palca, ale w tym ułożeniu one takie już są.

  Pierwszy raz w życiu lamowałem papier, nawet nie miałem pojęcia co to słowo oznacza.

  Po nauczeniu się 6 z 12 rozdziałów poświęconych nauce rysunku zrobiłem gigantyczne postępy, cholera gdyby sposób prowadzenia zajęć na mojej uczelni przypominał chodź trochę ten kurs rysunku z książki to bym miał więcej włosów na głowie. Dzięki Marius za polecenie tej publikacji!

 • Fantasmagoria-Czarnobrody
  Fantasmagoria-Czarnobrody
  5 lat temu

  Dwa następne kroczki. Trochę kłopotliwe było użycie mazaka do rysowania, bo wymogło to na mnie uproszczenie rysunków ze względu na bardzo grubą linię. Rysuję w nocy, dlatego światło przy robieniu zdjęć takie kiepskie.

 • Marius
  Marius
  5 lat temu

  "Wielkie umysły myślą podobnie."

 • Fantasmagoria-Czarnobrody
  Fantasmagoria-Czarnobrody
  5 lat temu

  Trochę zabawna kwestia z tą pen myszą. Myślałem, że nie można oprzeć dłoni o tablet graficzny i wymyśliłem, że można przerobić myszkę z komputera, tak by przypominała długopis, byłoby trochę zamieszania z lutowaniem, ale wszystko da radę, wypisałem potrzebne części, narysowałem rysunek jak umocować tulejki, jak pokleić itd. wymyśliłem nazwę (pen mause) i podliczyłem koszt, co wyszłoby, że jest to koszt nowej myszki najlepiej radiowej, a później poszukałem w necie czy już coś takiego jest, bo nie chciało mi się przez kilka dni jej robić. No i popatrz, oskarżono by mnie o plagiat, kradzież praw autorskich i o zgwałcenie prawa patentowego oraz wydymanie prawa do nazwy - a wszystko sam wymyśliłem.

 • Marius
  Marius
  5 lat temu

  Pierwszy raz słyszę o pen mause. Lepszym sposobem jest tablet graficzny. Można na nim oprzeć dłoń podczas rysowania.
  Tablety są różne. Oprócz marek są takie deseczki na których przesuwasz tabletowym piórkiem i są takie monitory gdzie rysujesz po tym co jest ci wyświetlane. Ponadto są wersje z obsługą dotyku dłonią, gdzie możesz "gestami" część rzeczy sobie przestawiać. Te mają dołączoną taką rękawiczkę zakrywającą palec mały i serdeczny przez co tablet nie rejestruje ich dotyku. Niemniej ja nie miałem nigdy tabletu z tą opcją.

 • Fantasmagoria-Czarnobrody
  Fantasmagoria-Czarnobrody
  5 lat temu

  Czy miałeś może do czynienia z pen mause? http://allegro.pl/pen-mouse...

  Jest do dobry sposób rysowania odręcznie na na komputerze czy są lepsze? Wiem, że są także tablety graficzne, ale dla mnie mają jedną wadę (oprócz cenowej), a mianowicie nie można oprzeć dłoni na płaszczyźnie rysowania, a to ważne, bo wychodzi przy dłuższych rysunkach.

 • Fantasmagoria-Czarnobrody
  Fantasmagoria-Czarnobrody
  5 lat temu

  Super jak zawsze, a na tuszowanie bardzo czekałem, bo tam są cienie, co mnie interesuje.

, żeby skomentować.