Politycy z D.U.P-y i okolic

Długość: 55min MP3 (65.9MB) RSS

Kto uciekł z Wenezueli, kto zapłaci za dobrobyt Norwegii, kogo pogrzało w Irlandii? To i szereg niecierpiących zwłoki pytań znajdziecie w dzisiejszym odcinku. Wersja z podglądem video dostępna dla patronów wpierających na patronite.pl/agent

Tomasz Agencki

Radiowiec. Wolnościowiec. Przyszły dysydent. AgenTomasz przedstawia co tydzień dziesięć najważniejszych newsów tygodnia, odrzuconych przez głównoźródlane media.

 • 513ry
  513ry
  7 lat temu

  Genialny podcast, jak ogarne się z "tymi robotami" to wiem gdzie investować. Jak na ten moment to mogę tylko powiedzieć dziekuję i podesłać ci też robota.

  Low level graphics ASCII art robot: \[o_o]/

  Btw. Progresive Party
  W norweskim liceum mieliśmy kongres gdzie przyjechał norweski król który nic ciekawego nie powiedział, oprucz truizmów, ale spoko, rozumiem, że jest to optymalna strategia establishmentowa. W każdym razie, zorganizowana została "dyskusja" paru parti politycznych, w tym "Free Parti", czyli Prograss Party Carla Hagena. "Dyskusja" polegała na tym ,że średnio inteligentni przedstawiciele wszystkich partji lewackich (tu iteracja z neutralnum wyjątkiem na FrP), opowiadali jak to źli kapitaliści chcą zabierać "Nasze" fabryki, i jakie to straszne czasy nastaną jak zaczną wyrzucać wszystkich pracowników i pić nieopodatkowany alkochol (horor). Przedstawiciel z FrP był tam jedynym który przykuł moją uwagę. Mówił o wolności, i co z tego płynie, przedstawił podstawy ekonomi na przykładzie sytuacji z bimbrem w norwegi i tłumaczył skutki (przemyt, nielegalna produkcja etc. chyba nie musze sie rozwijać ^^). Niestety wszyscy mieli go w "baku" a reszta przedstawicieli postępowych lewackich poglądów próbowało go zagłuszyć. Nawet jeden wstał i zaśpiewał prześmiewczą piosenkę "privatisere, privatisere" (oryginalna malodia "graulera", coś jak polskie "sto lat"), co bardzo rozśmieszyło publike. Chłopak z FrP zanim tanten zkączył się wygłupiać zdąrzył napisać krótką piosenke która faktycznie miała sens, jednak znowu, jakby nikt nie zajarzył oprócz mnie i mojego kumpla programisty.

  Damn, rozpisałem się, w skrócie, w mojej subiektywnej opini, "fajna" partia, fajni ludzie, "free er cool" (wolność jest fajna) takie mieli motto ^^. Ale co z tego jak wszyscy w Norwegii mają większość w "baku", zdecydowana większość chce poprostu żeby ktoś podjął za nich decyzje. I wyśmianie wolnościowych postulatów to była norma nie tylko wśród uczniów ale i nauczycieli/rektorów etc. Kaczka, to jedyne co z nich będzie, bo za 10 lat nikt tam poprosru nie będzie pracować. Norweskie potomki stwierdzą, że "tu jest nie fajnie" i pojadą gdzieś dalej, żeby zetrzeć się z brutalną rzeczywistością i umrzeć z głodu... subjective, wspominałem? ^^

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  7 lat temu

  Mi wystarcza głos i jest super!

 • Lukszmar
  Lukszmar
  7 lat temu

  Jeśli fajnie gestykulujesz i robisz fajne miny to możesz zrobić z wizją Agencie :). Ewentualnie jeśli bazujesz na jakiś danych z wykresów to też może czasem warto je pokazać. Ale jakby co teraz też jest dobrze i nie trzeba zmieniać.
  Dobry odcinek. Pozdrawiam!

, żeby skomentować.