Po co nam tacy policjanci?

Długość: 84min MP3 (50,4MB) RSS

Prawie wam się udało przekonać mnie do tego, że policja jest nieudolna. Tłumaczę na czym polega ocena audycji. Odmózgowa rozmowa z policjantem oraz ciekawe telefony słuchaczy :)

Becia

Prawniczek, czyli o prawie łopatologicznie

 • Stefan
  Stefan
  6 lat temu

  Jeszcze nigdy nie była poruszana w Prawniczku kwestia narkotyków w ujęciu ogólnym (tylko ziele było), a szkoda bo to ciekawy temat.

  https://youtu.be/YOkErDa1AuA

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Nie chodziło mi o wojsko, tylko bycie mężczyzną w szerszym życiowym, męsko/damskim kontekście.
  Wojny nie będzie, można wyluzować :)

 • Patryk Bernasiewicz
  Patryk Bernasiewicz
  6 lat temu

  A ja zaczynam mieć wrażenie, że czerpiesz, drogi kolego, przyjemność z patrzenia na innych z góry. Z patrzenia na innych pod kątem "nie-mężczyzn-pedałów w rurkach". No wybacz mi, ale to aż razi po oczach z każdego zdania, które piszesz.

  Męskość nie polega na podporządkowywaniu się skubańcom z rządu, kiedy tylko wydają Ci polecenie, które komuś być może wygląda na "męskie".

  Jak otworzą w mojej okolicy strzelnicę, to chętnie pójdę. Z własnej woli, dla rozrywki i tam nauczę się strzelać. A póki co - dla mnie bardziej męskim i odważnym aktem wydaje się odmowa nakazowi państwa i obstawanie przy swoim.

  Piszę to jako libertarianin z alergią na nakazy państwowe, oraz jako chrześcijanin z alergią na agresję i przemoc.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  Idź na wojnę, yerski. Skoro jesteś ekspertem od umierania, zrób to co robisz dobrze.

  Jedyną oczywistą rzeczą jest to, że jeden człowiek nie ma żadnego prawa wymagać od drugiego, żeby umierał za trzeciego. Całą resztę załatwia się dobrowolnymi umowami.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  Dysponować bólem swoim można jak najbardziej, ale jakieś dziwne mi się wydaje dysponować bólem innych.

  A jak ktoś zacznie promować bycie bitym przez męża? Raz w pysk i po bólu. No co za problem. W końcu to nie mój pysk. To i tak chyba przyjemniejsze niż gwałt.

  Nie, mnie to nie przekonuje. Ja się nie czuję powołany, żeby mówić ludziom, że mają coś znosić, skoro sami nie chcą.

 • Becia
  Becia
  6 lat temu

  to nie była przenośnia. mówiłam o wojsku polskim, ale nie żeby tam iść i zostać, ale o tym szkoleniu, co oni proponują, czy nakazują wręcz. 2 tygodnie i po bólu. to i tak chyba przyjemniejsze niż wakacje z fitness ;/ ;)

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  Ja dałem CI Beciu 4 gwiazdki za audycję :).

  Natomiast Martin i kilka osób trochę przesadziło w sile komentarza. Chociaż Martin ogólnie miał rację, moim zdaniem.

  Ja popieram idee, że mężczyzna powinien zasłonić swoja kobietę własną piersią, ale bicie drugiego osobnika w celu jej obrony.... Z tym mam problem.

  Moja narzeczona też by raczej chciała spędzać czas w domu z dziećmi niżeli w pracy. Niestety ja tyle nie zarabiam jeszcze :P.

  Ja nie kumam w ogóle jaki problem jest z in vitro :P. To znaczy czemu jedni są za, a drudzy przeciw. Aaa coś, że lesbijki chcą mieć dzieci z tego... No tak, jak mogą :P.

  Średnie moim zdaniem te zachowanie policji było. Kurcze, czy policja w tym kraju jakoś normalnie nie może funkcjonować. Albo kogoś leją na maksa, albo w ogóle prawie mało reagują czasem (ewentualnie niewłaściwie)... Ci ludzie to jakaś patologia, tak nawiasem. Jak w rodzinie ludzie tak mogą postępować :/.

  Czego ja bym wymagał od policji w takiej sytuacji... Pierwszemu parę kajdanek na rączki i do drzwi, drugiemu parę kajdanek na rączki i do drzwi, trzeciego do ziemi i i go pilnować, czwartą kobietę odgonić i środki przymusu bezpośredniego jakby co (pałeczki, gazy, itp). Bez przesady, to nie drużyna 10 kiboli. I oczywiście zaraz powinni dzwonić po wsparcie. Inna sprawa, czy w ogóle warto wzywać do takich sprawa policję, ale jak już zostali wezwani i przyjechali to powinni się odpowiednio zachować. Tak powinno być w normalnym kraju. Ewentualnie mogliby go schować w radiowozie tego co go biją. Policja ma bronić i chronić obywateli (w tym przed agresją innych obywateli). Tam wyraźnie widać kto zadał pierwszy cios komu i że nie słuchają poleceń policji. Tak, więc wolałbym żeby było jak w USA.

  Ja nie jestem za prywatyzacją policji. W tym jednym przypadku jestem za zwiększeniem wydatków na policję. Gdyż w policji powinny pracować osoby kompetentne (w tym dobrze wyszkolone), odpowiedzialne i dobrze opłacane. W tym powinno się zwalniać tam też tych którzy się nie nadają, bo praca tam nie ma być łatwa i cały czas bezpieczna. Policja ma zapewniać egzekwowanie prawa w kraju wspólnie przyjętego (wspólnego zbioru zasad dla ludzi na tym terytorium). Jeśli nie ma tego to właściwie nie ma kraju (nie ma sensu płacić podatków).

  Ja się przy kobiecie nie boję wyciągać pały ;P.

  Jeśli chodzi o sprawę w Legionowie to obstawiam, że to jednak nie jest wina policji. Chłopak był idiotą i za to zapłacił. Inna sprawa, że całej tej sprawy by może nie było gdyby nie było zakazu posiadania narkotyków i sprzedaży. Ot znowu wina naszych rządzących. Już nie wspominając o całej nagonce po tej sprawie.

  Juhu, niech żyją samosądy, na pewno będzie uczciwie i rozsądnie :P.

  Beciu, to odnośnie nie bicia dotyczy chrześcijan prawdziwych, przypominam. Reszta może postępować w 100% logicznie jak chce.

  Ja tego Beciu nie ogarniam, sory :P.

  Beciu tak w ogóle jesteś super kobietą! Tak w ramach przypomnienia :).

 • stach
  stach
  6 lat temu

  np. ta powszechna mobilizacja, ta obrona kobiet z karabinem w ręku ... a tu większość "mężczyzn" spanikowała i dalej minusować audycję, bo
  Becia chce ich do wojska :)

 • Patryk Bernasiewicz
  Patryk Bernasiewicz
  6 lat temu

  Ale co konkretnie miało być przenośnią lub uogólnieniem?

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Nie bój się, może cię do woja nie wezmą.... a wziąłeś pod uwagę, że to mogła być taka przenośnia, uogólnienie...

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Zdenerwowany na komentarz chcesz wyładować się na ocenie audycji?
  To tak jakbyś stres w pracy odreagowywał na żonie... zaiste męskie ...
  A tak na marginesie, to gdzie ty tu masz pompowanie ego?

 • Patryk Bernasiewicz
  Patryk Bernasiewicz
  6 lat temu

  Beciu, z całym szacunkiem i sympatią, ale troszkę brednia, że mężczyzna ma Cię bronić i dlatego powinien iść na to całe szkolenie. :) Oczywiście, mężczyzna ma Cię bronić i jestem za tym, żeby miał broń i był przeszkolony do jej użycia, ale to tylko we własnym zakresie.

  Z kolei mam małe pytanko - czy słyszałaś kiedyś o twierdzeniu, że kiedy trwa wojna, to w 99.9% miejsc na świecie nie dzieje się absolutnie nic? Nawet, jeżeli ruscy wejdą do Polski (co dla mnie już jest abstrakcją straszną), to będzie ich interesowała najpewniej wyłącznie Warszawa, i to nie cała, a tylko okolice sejmowo-rządowo-senackich placówek - a Becia i jej dzieci będą całkowicie poza zakresem ich zainteresowania. :)

 • Becia
  Becia
  6 lat temu

  zapomniałam o tych opaskach, ale masz całkowitą rację, że w takich sytuacjach, gdzie jest mniej policjantów od osób do zatrzymania problem by się rozwiązał. dzięki.

 • Pawel
  Pawel
  6 lat temu

  odnośnie kajdanek: policjanci w Polsce powinni mieć tak jak w USA,oprócz kajdanek, pęczek plastikowych opaskek uciskowych. Skutecznie zastępują one kajdanki, są tanie jak barszcz i można je nosić w dużej ilości bo nie zajmują wiele miejsca.

 • Jacek
  Jacek
  6 lat temu

  Już napompowałeś swoje ego zawodniku yerski?

  Jak czytam takie komentarze sam mam ochotę nisko ocenić ta audycję.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Żenujące, żeby kobieta (Becia) musiała tłumaczyć facetom jaki powinien być mężczyzna. Że powinien na swój sposób się nią opiekować, że powinien zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa, żeby zawsze mogła na niego liczyć, żeby nie bał się odpowiedzialności za związek i rodzinę itp. To są rzeczy oczywiste.
  Chyba, że większość słuchaczy mieszka jeszcze z mamą, lub zamiast mieć rodzinę i dzieci woli luźny związek i kota lub psa. Jak kobieta od takiego oczekuje oczywistych rzeczy to już za duże oczekiwania, bo przecież mama nic takiego nie wymaga, a w ogóle to lepiej pograć w grę.
  Do tego wymądrza się o życiu jeden z drugim, chociaż w dupie był i gówno widział, bo się naoglądał tego czy tamtego w TV lub necie.
  A jak (nie daj Boże) będzie wojna to będą skuleni w kącie ssali kciuk ..... współczuję dzisiejszym kobietom....

, żeby skomentować.