Ostatnia sprawa w 2014 roku

Długość: 77min MP3 (55.3MB) RSS

W nowym roku będzie dozwolone mieć dziwne imię i będzie więcej kontroli państwa w szkołach. Ilość głupoty niestety się nie zmniejszy. Sorry.

Martin Lechowicz

Jest sprawa. Trzeba pogadać.

 • Ktoś
  Ktoś

  Świetna piosenka na końcu! Mazurek Dąbrowskiego trąci już myszką i byłby czas na zmianę, a 'Polska, Pooolska' nadaje się jak znalazł.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Brawo, medal dla tego Pana. :)

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Hehe.
  A są takie.
  Hugonizację ja lubię, bo jest ciekawiej słuchać i fajnie. Ale pod warunkiem, że jest trafna. Nie zawsze jest, fakt.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  No wiem, że jest jak jest, ale nie chcę nigdy tego akceptować. Nie ma sensu o tym dumać ciągle, ale chcę, żeby mnie to zawsze irytowało - bo póki tak jest, wiem po której jestem stronie. I że w ogóle są strony, a nie po prostu rzeczywistość.

  Rzeczywistość da się też zmieniać, nie tylko akceptować.

  Tak myślę.

 • Kamyk
  Kamyk
  9 lat temu

  to zabieg stylistyczny opracowany przez redaktora nacz. kontestacji. Hugo ma to do siebie, że popada w jakieś porównania na kosmiczna skale, nie miejsce przełożenia w realnym świecie i który go otacza.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  A i jeszcze co do radzenia i trudnych warunkach. Pamiętam ze szkoły, że najlepszym sposobem by sobie radzić było podlizywanie się silniejszemu i dręczenie słabszych albo przynajmniej udawanie, że się tego nie widzi. Martin to na co ty narzekasz jest właśnie rezultatem filozofii, którą paradoksalnie promujesz. Większość nonkonformistów wcale nie zmieniła świata, wręcz przeciwnie wiedli trudne frustrujące życie. Za to lizy dupy co widać chociażby po naszych ekskomunistach świetnie się odleźli w nowej rzeczywistości. To konformizm jest najlepszą strategią przetrwania w trudnych warunkach :)

  Większość ludzi nie ma i nie będzie miała odwagi by samemu kierować swoim życiem od tego zawsze byli przywódcy; czy to królowie, czy partia czy korporacje. Pewnego dnia to wszystko jebnie ale cóż wszystko ma swój koniec, a do tego czasu wszyscy tańczą i się bawią. Coś się kończy coś zaczyna, nadchodzący kryzys to okazja to wzbogacenia się i zmian władzy. Oczywiście jakiś kozioł ofiarny będzie musiał ponieść odpowiedzialność i trzeba będzie go ukrzyżować ku uciesze gawiedzi, ale cóż takie jest życie.

  Z resztą ten taniec może trwać jeszcze bardzo długo i jego końca możemy nie doczekać.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Pozostaje się śmiać się z twierdzenia, które jest często powtarzane przez Fijora jak i samą kontestację; że ludzie są racjonalni i działają dla własnych korzyści. To ostatnie jest prawdziwe tylko wypadałoby dodać - krótkoterminowych. Myślenie perspektywiczne nie działa u naszego gatunku najlepiej

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Martin dlatego powinieneś dołączyć do ciemnej strony mocy. To o czym mówisz na temat ludzi jest jak najbardziej prawdziwe, ale niestety zauważone zostało już dawno temu jako, że świat się zmienia ale ludzie nie. Zamiast przejmować się ludzką naturą, powinieneś ją zaakceptować i wykorzystywać :)

  Idealizm i chęć zmiany świata doprowadza jedynie do rozczarowań a na samym końcu do rozpaczy.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  A co to jest Hugonizacja?

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Dobry odcinek Martin, ciekawie się słuchało. Poruszasz kolejny raz wątek wielkiego kryzysu którego się spodziewasz. Podzielisz się z słuchaczami radami jak się na niego przygotować w kolejnej audycji?

 • stach
  stach
  9 lat temu

  To czarna strona synergii. Nienawidząc czegoś, z biegiem czasu stajesz się taki jak obiekt nienawiści. I rodzi się obsesja.

 • Kamyk
  Kamyk
  9 lat temu

  eh Martin, cały odcinek to jedna wielka *hugonizacja* - stopień wyżej od *hiperbolizacji*. to popadanie ze skrajności w skrajność w audycjach jest nader meczące :/

 • Shogun89
  Shogun89
  9 lat temu

  Miałem zadzwonić i powiedzieć coś o czymś, ale ruter w miejscu, w którym się teraz znajduje jest z ziemniaka;/

, żeby skomentować.