Melina na żywo 1 komentarz 2020-12-15

Miłość do władzy czyli: wszyscy jesteśmy homarami

Długość: 97min MP3 (93,4MB) RSS

Czy władza cię kręci? Czy narkotyzujesz się władzą? Czy dążenie do władzy jest zarezerwowane tylko dla psychopatów? O tym głównie rozmawiamy w tym odcinku ze słuchaczami. Posłuchaj i skup się, bo miejscami jest mądrze.

Martin

Melina w radiu Enklawa to poniedziałkowa audycja na żywo. Rozmowy ze słuchaczami o wolności, o życiu, o społeczeństwie, o Bogu, o relacjach i o tym co kogo gryzie albo cieszy. Bez dystansu i otwarta na wszystkich. Jak to melina. W każdy poniedziałek o 21:00 w radiu Enklawa i na stronie Odwyku.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  2 lata temu

  Nie wieszaj się jeszcze Martinie, bo pójdę za twoim przykładem! ;-P A tak serio to rzeczywistość bez ciebie Martinie będzie o wiele uboższa, nudniejsza, smutniejsza i głupsza. Tak, więc nie rób tego ludziom jeszcze proszę...

  A jeśli chodzi o koncepcję władzy, to co można powiedzieć tu nowego... Od tysiącleci już to leci. W Biblii jest to pięknie pokazane na przykładzie Saula, który został pierwszym królem izraelitów. Chociaż faktycznie nie ma właściwie tam wyjaśnienia, dlaczego ludzie chcą mieć władzę, bo to czemu sami chcą mieć władzę nad innymi to chyba nie wymaga wyjaśnienia (wtedy czują się jak Bóg). Osobiście myślę, że jest tu kilka następujących czynników:
  -dostojeństwo (patrz rodzina królewska w UK),
  -poszukiwanie w życiu wzoru (jak został królem czy prezydentem to musi być kimś wyjątkowym wartym naśladowania),
  -regulacje i bezpieczeństwo (wiara w to że władza państwowa choćby najgorsza jest lepsza od chaosu i braku jakichkolwiek regulacji i zapewni bezpieczeństwo),
  -mądrość (wiara w to że urzędnicy są jednak ostatecznie dobrze wykształconymi ludźmi i mądrymi z rozległą wiedzą, a przynajmniej bardziej niż zwykli ludzie i zrobią tak żeby jakoś było wszystkim w miarę dobrze).

, żeby skomentować.