Martin Luter i wędrujące obrazy

Długość: 81min MP3 (58.5MB) RSS

Krótko o historii - jak to z Lutrem było i o co w tym chodziło. Potem coś o zdawaniu egzaminu na luteranina, a na końcu instrukcja jak prawidłowo przyjmować w domu obraz. Odcinek pełen informacji!

Martin Lechowicz

Rozmowy ze słuchaczami na tematy Biblii, Boga, księdza, egzorcyzmów. Ale głównie Biblii. Założenie jest takie, że punkt widzenia jest indywidualny, każdy ma swój i ma do niego prawo. Prowadzący też. Żadnej propagandy kościołów z jedynie słusznymi poglądami się tu nie uprawia, za to można poznać wiele ciekawych osób.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  To, że wy nie uznajecie matki boskiej nie znaczy, że powinniście tak lekceważąco, wręcz prześmiewczo o niej opowiadać. Trochę szacunku dla innych odłamów chrześcijaństwa.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Nie ma.
  Bóg zostawia takie rzeczy ludziom. Że tak brutalnie powiem: trupy go specjalnie nie interesują, on jest Bogiem żywych.

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Kiedyś była pewna niesławna audycja o religiach i nie udało się w niej zbyt przyzwoicie ugryźć tematu. Przeglądając internety natrafiłem na dość ciekawą dyskusję na temat różnych "kosmicznych" wyjaśnień naszego postępowania, religii i innych fascynujących spraw. O wielu nawet nie wiedziałem. To co zostało opowiedziane, że ludzi wymyślili przechodzi moje pojęcie. Nawet jeśli to zbitek nieprawdziwych teorii lub pomylonych faktów, to w pewnym sensie ma to swoją logiczną strukturę, posłuchajcie bo fajne:
  https://www.youtube.com/wat...

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Tak to Pihont, on teraz rozdzielił swoją aktywność na 2, ma swoją stronę i kanał na YT, poza tym wyjechał do UK i chyba mu tam całkiem dobrze.
  Niby my sami nie powinniśmy się martwić zbytnio co z nami będzie po śmierci, jednak Ci co żyją i nas znali traktują tą pozostałość po nas w sposób szczególny. Dlatego warto by było nad tym chwilę podumać. Myślę, że ten pomysł z drzewami jest genialny. Zniknęły by te kamienne zawaliska, a pojawiły się w to miejsce lasy. Na pewno "powietrze" by na tym skorzystało.
  Czy w Biblii znajdują się jakieś wskazówki dla człowieka na ten temat?

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  O, czyżby to Pihont słynny podcaster?
  Mi tam wszystko jedno w co se zgnije ciało. Człowiek to nie ciało, ciało to tylko wypożyczone na chwilę opakowanie.

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Martinie, czy poruszałeś już na Odwyku temat/problem naszego pochówku ? Tego jak należy i co należy robić po śmierci. Ostatnio natrafiłem na bardzo ciekawe przemyślenia na ten temat:

  https://www.youtube.com/wat...

 • Lukszmar
  Lukszmar
  9 lat temu

  Lol, te kartki to totalny bezsens - zmuszanie kogoś do spowiedzi. Co to ma niby dać? I jak tu traktować takiego księdza czy niektórych katolików poważnie...

  Może Bóg zatarł Hubertowi silnik w motorze, żeby nie wpadł pod jakąś ciężarówkę akurat czy coś :).

, żeby skomentować.