Limitowana służba zdrowia

Długość: 103min MP3 (74,3MB) RSS

Pani Doktor pisze o tym co się zmieni w roku 2015 w służbie zdrowia, a gość opowiada o tym jak to działa w Skandynawii. Paczka raka! Za darmo! Takie rzeczy tylko w Danii.

Martin Lechowicz

Jest sprawa. Trzeba pogadać.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  Ye, super jest!

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  No ale ja nie mówię, że jest dobrze. Ani nie mówię, że to minimum powszechnego dostępu do podstaw powinno być tak zorganizowane jak jest teraz.

  Absolutnie nie powinno, przecież widzimy, że działa do dupy.

  System państwowy zawsze będzie marnować środki, nie da się tego uniknąć. Ale da się to tak zorganizować, żeby marnowało się 50% a nie 95%.

 • Kamyk
  Kamyk
  6 lat temu

  Martin, w pewnym momencie wspomniałeś ze nawet jeśli ktoś umiera to niech będzie miał te przeciwbólowe, żeby mu ulżyć. Nie wiem czy wiesz ale właśnie opieka paliatywna w Polsce jest totalnym piekłem o którym się nie mówi- bo przecież to umierający.. jak chcesz pogrzebać w temacie to sprawdź system przydziału morfiny (np. gdy skończy się przydział <minimalny>, to nawet jeśli chcesz gdzieś kupić prywatnie, to i tak nie będą chcieli wypisać ci recepty...)

  Odnośnie służby zdrowia, to nie mogę narzekać, a jestem po ciężkim urazie kręgosłupa. Jedyne co- to wystarczy pójść do specjalisty prywatnie, a od niego już normalnie na nfz, na konkretne badania i na operacje w szpitalu. Jedyne co się rzuca w oczy to niedoinwestowanie infrastruktury- co z tego że fachowcy i dobry personel jak i tak po 8-9 osób na sali 4 osobowej i klimaty obskurne, ale cóż- to nie kalifornia.

  A jesłi chodzi o szpitale MON i MSW- to są jednostki strategiczne wiec zawsze tam będą najlepsze warunki, no i nie są podległe pod MZ

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  Zapominasz że to co klient płaci ma pokryć nie tylko wypłatę lekarza. 8000zl to o wiele za mało. Ale fakt, że można to zrobić za nie tak duże pieniądze. Byle Mykke tym nie zarządzał, bo rachunkować w prawdziwym życiu to od nie umi najlepiej...

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Mykke ma racje, niech lekarz bierze za pacjenta 10zl, czas wizyty 15 min (u specjalistow czesto jest to obecnie mniej jak 5min)

  10zl x 4 (na godzine) x 10h/d x 20d/mc = 8000zl - nie w kij dmuchal nawet przy obecnym obciazeniu podatkowym utrzymujacym caly ten nfz.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  do mnie te klub kardy, esporty, obiadki nie przemawiaja, wolalbym ekwiwalent w debetowym papierze nbp (na umowie o dzielo), ale blacha ma racje, ze jest to nowa firma i mimo wszystko perspektywiczna - warta wiazania sie (na tym etapie)

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Relacja z nowego złombolu o którym była mowa w którejś audycji.
  https://www.youtube.com/wat...

, żeby skomentować.