Audycja 80 & Studio 80 2 komentarze 2017-11-11

Levinas: Pragnienie Metafizyczne a Zmysłowa Autonomia w Świecie

Długość: 36min MP3 (43,1MB) RSS

Dzisiaj zastanawiamy się nad definicją Pragnienia Metafizycznego. Skąd się ono bierze? Czego żąda? Czy można je zaspokoić? A może istnieje ono pomimo tego, że byt jest zaspokojony? W końcu staramy się wyjaśnić co jest według Levinasa właściwym fundamentem wchodzenia w relacje międzyludzkie, zwłaszcza te bardziej zaawansowane. Muzycznie towarzyszy nam Ars Sonor

R.K Production

Audycja 80 to markowa audycja wytwórni R.K Production pod przywództwem Remiego O'Dare Audycja 80 oparta jest na trzech filarach. Są nimi: "Sztuka", "Filozofia" i "Bóg". Filar sztuki dotyka twórczości poetów, pisarzy, kompozytorów i wizjonerów, odnosząc się często do świata, który swoją twórczością wygenerowali. Filozofia to skupienie się na filozofach XX wieku takich jak Henri Bergson czy Emmanuel Levinas i ich dziełach. "Bóg" to spojrzenie na rzeczywistość w kontekście chrześcijańskim, które nierzadko może przybrać inną i bardziej zaskakującą formę, niż tą, którą znamy z własnego doświadczenia czy przekonań. Każda audycja obfituje w masę niekonwencjonalnej muzyki, granej przez wyjątkowych, aczkolwiek bardzo często niszowych artystów. Audycje posegregowane tematycznie można znaleźć na: https://audycja80.wix.com/audycja80 Utwory wykorzystane w audycjach działają na licencjach Creative Commons (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl) bądź pochodzą z szuflady autora (All Rights Reserved).

 • Remi
  Remi
  5 lat temu

  Kiedyś jedna pani doktor filozofii powiedziała mi "Lewine" więc się zasugerowałem. Na stronie z różną wymową jego nazwiska z kolei sugerują "Lewina" http://www.pronouncekiwi.co... jako rdzenno-francuska wersja. Kanadyjska wersja francuskiego to natomiast "Lewine". Zresztą możesz sobie tam sprawdzić opcję "French (Canada) Pronunciation". Była zresztą dyskusja w internecie na ten temat, : http://ask.metafilter.com/1.... Jedna z opcji, która tam pada to "Levy-Nah", jeśli chodzi o czytanie tego nazwiska "po angielsku".

 • Don Camilo
  Don Camilo
  5 lat temu

  Dlaczego "lewine"? https://www.youtube.com/wat...

, żeby skomentować.