Koczowisko Dekadencji 4 komentarze 2015-07-03

Korwin jest kobietą

Długość: 114min MP3 (82.2MB) RSS

Komentujemy ostatnie trzy tygodnie: Grecja, homomałżeństwa, Kukiz i dziwne zmiany w prawie. Koczowisko wakacyjne, temperatura 30 stopni, więc wiadomo czego się spodziewać.

Martin i Hugo

Koczowisko Dekandencji to dwu-radiowa audycja, w której od luzu, sarkazmu i ironii wióry lecą. Prowadzą Martin Lechowicz z Enklawy i Marcin Hugo Kosiński z Kontestacji.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Martinie moim zdaniem jeszcze napożyczają tym grekom trochę, bo UE wciąż ma sporo kasy (lub od kogo pożyczać), dobre intencje (lub szalone), socjalistyczne zapędy i oczywiście nie chcą żeby ruscy się dogadali z grekami. Z kolei grecy też się chcą dogadać generalnie tylko na swoich warunkach, bo to kraj jednak socjalistyczny, więc liczą na dodatkową darmową kasę i nie myślą zbytnio o przyszłości. Wyjście z UE i powrót do starej waluty nie rozwiąże ich problemów.

  Jakbym pracował w firmie taksówkarskiej legalnie i by na rynek wszedł UBER, który miałby ogólnie tańsze ceny i zaczął mi zgarniać klientów, to bym przede wszystkim zastanowił się, nad jakością swoich usług, na czym mogę oszczędzić i co robię nie tak (można podpatrzeć konkurencję zawsze - kierowców UBER). Z kolei gdyby ludzie dalej woleli UBER, albo ja bym nie mógł nic zmienić to bym się po prostu zwolnił tej firmy taksówkarskiej i zaczął używać UBER. Ewentualnie zaczął się interesować zmianą profesji, bo rozsądny człowiek ciągle się rozwija i uczy!

  Ja się w sumie też zastanawiam czy w najbliższych wyborach nie zagłosować na ludzi Kukiza jednak... O ile w ogóle pójdę na wybory :).

  O przepraszam Cię Martinie, ja czasami do Ciebie dla jaj piszę szanowny panie, albo witam Cie serdecznie :P. Poza tym, tych zwrotów wciąż się używa w formalnej korespondencji w pracy bardzo często jak się pisze właśnie podania, pisma, urzędowe, itp. Ja często muszę tak wręcz robić, bo ludzie się wkurzają jak nie używam tych zwrotów. Przy czym, staram się je trochę łagodzić dodając na końcu imię. Ewentualnie czasem ludzie się nie wkurzają jak się używa np. zwrotu: "Droga Pani Aniu".

  Sporo osób siedzi w internecie w sumie już. Widziałem jakieś statystyki niedawno, że w Polsce to około 62 % ludzi. Tyle, że pewnie większość ogląda filmy z śmiesznymi kotami, siedzi na facebooku, You Tubie, itp. Generalnie mają też większość rzeczy/spraw w dupie i chcą się przede wszystkim zabawić.

  Bo Polska to święty kraj, najsprawiedliwszy i najcnotliwszy! Każdy zazdrości inny i chce zdeprawować! W szczególności żydy i masony! LOL xD

 • Ktoś
  Ktoś

  Jeśli chodzi o kasjerów..
  Byłem kiedyś i byłem miły nawet.
  Potem zobaczyłem że 90% ludzi jest co najmniej negatywnie nastawionych i strasznie roszczeniowych.
  Przestałem być miły :)

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Heh, podoba mi się koncepcja: dla świętego spokoju zabrońmy.

 • Konq
  Konq
  9 lat temu

  No i nie było nic o tych homomałżeństwach, a szkoda :( Nawiasem mówiąc, większość znajomych moich, nie ma nic przeciwko, ale ponieważ nie potrafiliby oni uzasadnić takiego związku swojemu dziecku, więc dla świętego spokoju niech tych małżeństw nie będzie. Pojawia si te w tych dyskusjach wątek "nienaturalności" takiego związku. Co ciekawe ja w ogóle nie widzę, żeby natura jakiekolwiek związki małżeńskie tolerowała. Stada może tak, ale małżeństwa ???

, żeby skomentować.