Kapitanowie Własnego Życia 3 komentarze 2017-04-06

Kapitan twoich listów – Sebastian Zabiegaj

Długość: 41min MP3 RSS

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak to jest być listonoszem? Czy to taka łatwa sprawa jak na pierwszy rzut oka wygląda? Czy wiesz co to są EuroSkrzynki? Czy słyszałeś kiedykolwiek o tajemnicy pocztowej? O wszystkim tym i wiele więcej o pracy listonosza – opowiada Sebastian Zabiegaj.

Kuba

Co sprawia, że niektórzy ludzie znajdują w sobie siły, żeby chwycić pewną ręką ster własnego życia i płynąć dokąd tylko zechcą? Czemu niektórzy ludzie chcą wystawiać się na niewygodne doświadczenia? Skąd się biorą marzenia? Jak wziąć swoje życie za rogi i poprowadzić je w odpowiednim kierunku? Odpowiedzi na te i inne pytania, próbuje wydobyć ze swoich gości, Jakub Wąsek w podcaście "Kapitanowie Własnego Życia".

 • Kuba3
  Kuba3
  7 lat temu

  Bardzo fajna rozmowa!

 • Martin
  Martin
  7 lat temu

  O, strasznie fajne to.
  Nigdy słyszałem wywiadu z listonoszem jeszcze.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  7 lat temu

  Wow Kuba przeprowadziłeś wywiad z Sebastianem :D. Jak ja dawno go nie widziałem...

  Heh sprawa z chamskim facetem pokazuje jak niektórzy ludzie traktują innych ludzi. Chociaż ci pierwsi właściwie im nic nie zrobili, a jedynie wykonują swoją pracę. W tej sytuacji facet pewnie się wyżywał na Sebastianie za swoje problemy. Chociaż w sumie mogło by być znacznie gorzej. To, że ktoś nam naubliżał na wejściu to stosunkowo małe piwo w dzisiejszych czasach. Z kolei sprawa z psami wyglądała już gorzej. Jak widać to nie jest stereotyp, że psy i listonosz się nie lubią :P. Ale generalnie fajne jest to co Sebastian powiedział ostatecznie, że w sumie większość dostaw jest pozytywnie odbierana. Czyli z ludźmi w tym kraju nie jest jeszcze tak źle :).

  Ja z kolei nie byłem listonoszem nigdy, natomiast byłem na studiach i myślę, że odpowiadając Kuba na twoje pytanie łatwiej nauczyć się organizować sobie swoje życie w pracy listonosza czy w ogóle w pracy niżeli na studiach.Przynajmniej patrząc statystycznie na ogół społeczeństwa, bo oczywiście każdy przypadek jest indywidualny tutaj.

  Czyli samotność w pracy przeszkadza ludziom często... Ciekawe. I zgadzam się, że do zawodu listonosza też jakiś talent czy zacięcie jest potrzebne.

  Tak. Jeśli lubisz to co robisz to jesteś w stanie pogodzić się z wieloma niedogodnościami - dobre stwierdzenie. Jednak zastanawiam się czy warto czasem się z nimi godzić i czy może jednak lepiej nie zmienić pracy czy całej branży w poszukiwaniu swojego ideału... Oczywiście nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, bo to zależy od konkretnego przypadku.

  O tak!. Sebastan porusza dobry temat - oznaczenia w Polsce. Jeszcze do niedawna nawet w większych miastach na skrzyżowaniach nie było nazw ulic często. Teraz już się to pozmieniało, ale jest pełno wciąż regionów gdzie oznaczenia są wręcz z dupy, albo nie istniejące. I mowa tu też o tych międzymiastowych na drogach. I ludzie sami też nie oznaczają swoich domów i naprawdę nie wiadomo potem jak kogoś znaleźć.Chociaż teraz są GPSy, ale to nie takie tanie rozwiązanie.

  Tak w ogóle to Sebastianowi przydałby się rower elektryczny! To wcale nie taka droga inwestycja teraz :).

  Bardzo fajna audycja! :)

, żeby skomentować.