Szkoła Rodzenia 4 komentarze 2014-08-08

Jak stworzyć dobrą historię

Długość: 17min MP4 MP3 (8MB) RSS

Fundamenty pisania dobrych historii. Niektóre oczywiste, inne mniej. Jeżeli chcesz wymyślać fajne historie, to musisz to opanować. I dużo ćwiczyć!

Martin Lechowicz

Spłodziłeś coś ciekawego, ale nie doszło do porodu? Masz górę pomysłów, ale boisz się zacząć? Czujesz parcie i nie wiesz co zrobić? Szkoła Rodzenia pomoże każdemu, kto czuje potrzebę rodzenia. Wszystko jedno czy to książka, film, komiks, piosenka, czy produkcja kapeluszy z czekolady. Bo nie wystarczy spłodzić - trzeba jeszcze urodzić. Martin Lechowicz - autor piosenek, książek, komiksów, podcastów, videocastów, gier - to gość, który ma kupę doświadczenia, kupę sukcesów w tym co robi i dużo przydatnych wskazówek dla każdego, kogo ciągnie i pcha w stronę tworzenia. Program jest dla tych, którzy chcą popracować i chcą mieć wyniki. Wszystkie odcinki dostępne tylko dla mecenasów radia Enklawa.

 • Sylwek
  Sylwek
  6 lat temu

  Dzięki za wartościowy odcinek!

 • Fantasmagoria-Czarnobrody
  Fantasmagoria-Czarnobrody
  6 lat temu

  Ogólnie to było pytanie, czy będą odcinki bardziej techniczne?

 • Fantasmagoria-Czarnobrody
  Fantasmagoria-Czarnobrody
  6 lat temu

  Mam nadzieję, że Martinie nie obrazisz się za moje pobożne życzenia, ale tak sobie myślałem, że o "technikaliach" i licencjach można porozmawiać. Np. o tym czy za pomocą programu Blender można robić komercyjną grafikę? [http://www.blender.org/supp... w FAQ pisze, że można] albo o tym, że 3ds Max oferuje 3 letnią licencję studencką [potrzebny tylko mail np w domenie gmail - no i jak ktoś do licencji studenckiej potrzebuje się na studia zapisać to i jakieś studia] licencja studencka to taka w czasie której można stworzyć portfolio i zareklamować się jako grafik - bo 3 letnia, więc można się nauczyć obsługi programu, albo o programowaniu w dwóch aspektach: jak ustalić czy na program będzie popyt [temat ten poruszał w "Sprzedaj swój software" - Edward Hasted] i jakie biblioteki [zbiory zaawansowanych funkcji] do c++ mogą być załączone do programu komercyjnego, a jakich nie wolno załączać bo się łamie prawa autorskie. Jak zarządzać ludźmi? No i gdzie się można pouczyć podstaw programowania np. Symfonia c++, na http://miroslawzelent.pl/ albo porobić zadania na http://pl.spoj.com/ Tak tylko wspominam, bo ostatnio szukam w wielu dziedzinach odpowiedzi na moje pytania i tym co znalazłem postanowiłem się podzielić. Być może komuś to chodź trochę pomoże. Odpowiedź, że wszystko jest w googlach jest równie błyskotliwa jak odpowiedź, ze na każde pytanie odpowiedzią jest wszechświat.

  Te wszystkie miękkie rzeczy o których mówisz w Szkole Rodzenia są ważne, ale twarde są również niezbędne do tworzenia.

 • macbury
  macbury
  6 lat temu

  Bardzo fajne, dobrze wiedzieć

, żeby skomentować.