Jak się pięknie wpieprzać w sprawy innych

Długość: 61min MP3 (58,6MB) RSS

Doradzają eksperci z Wielkiego Humanistycznego Uniwersytetu: psycholożkowie, socjolożkowie, seksuocjolożkowie. Społeczni. Oni wam powiedzą jak należy poprawnie interweniować kiedy matka leje dziecko albo chłopak się kłóci z dziewczyną.

Martin Lechowicz

Free! na żywo! Program dla wszystkich, którzy lubią luźne, dzikie, improwizowane audycje na żywo. Co poniedziałek o 20:00!

 • Mariusz Tarapata
  Mariusz Tarapata
  6 lat temu

  Ja byłem w podobnej sytuacji z menelem :D Wracałem wieczorem do domu kiedy byłem już przy ogrodzeniu zaczepił mnie żulik pytając o papierosa poczęstowałem gościa i idę dalej w stronę furtki po chwili słyszę że zaczyna sikać mi na siatkę odwracam się i mówię kurde(nie przekląłem) stary! ja cie tu fajkiem częstuję a ty mi lejesz na płot?... i rzeczywiście przestał lać i przeprosił :) Martin w brew pozorom jak podejdziesz do menela jak do człowieka to nawet zwykłe "proszę" może poskutkować

 • Martin
  Martin
  6 lat temu

  A proszę bardzo:
  http://kobieta.gazeta.pl/ko...

 • stach
  stach
  6 lat temu

  i weź wrzuć link do tego artykułu bo znaleźć tego nie mogę ;-)

 • stach
  stach
  6 lat temu

  3 lata temu w Krakowie pewien rycerz na białym koniu skończył jakoś tak :-]
  http://www.tvp.info/1950675...

 • Andrzejski
  Andrzejski
  6 lat temu

  To już się robi straszne z tym patriotyzmem "naszym polaszym".

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  O żyjesz Martinie - fajnie :). I nowe logo ma enklawa - ładne!.

  Ja to zawsze pomidory kroję na kształt krzyża, a następnie się do nich modlę ;).

  Ta pani chciała 5000 zł jednorazowo od każdego czy 5000 zł od każdego... :P

  E z tym dawaniem w dupę dziecku za skakanie w kałuże to zależy od sytuacji. Generalnie mi tam ryba, niech se skacze i chlapie i niech się cieszy życiem. Chociaż jakby zrobiło to n-ty raz, a śpieszyliśmy się to może tez bym dał w dupę. Kto wie.

  Wiesz Martinie, gówniarz może być gówniarzem poprzez otoczenie też czyli rówieśników itp. Niekoniecznie przez rodziców. Chociaż też nie wierzę w ten anielski spokój i idealne zachowanie wszystkich matek.

  Od dzisiaj w Polsce w każdym autobusie co najmniej dwóch murzynów! :P

  Teraz w autobusach spuszczają wpierdol za gadanie po Niemiecku profesorom. Tak, więc może się nauczą jeszcze. Ewentualnie przestaną w ogóle jeździć autobusami komunikacji miejskiej i przerzucą się na te pancerne auta.

  Co do przemocy wobec kobiety i w ogóle ludzi to czasem rzeczywiście lepiej nie reagować, bo nie znamy sprawy. Jednak jak ktoś naprawdę cierpi i prosi nas o pomoc, to może jednak lepiej się wtrącić.

  Ale Martinie, może ta druga dziewczyna jest mistrzynią sztuk walk! Może tego też uczą w SWPS :P.

  Z jednej strony te sytuacje i reagowanie na nie to proszenie się o wpierdol od wszystkich. I generalnie to nie za mądre. Z drugiej rozumiem sens tego wszystkiego, a przynajmniej jaki pewnie mieli na myśli gdzieś na początku. Mianowicie chodzi o to, żeby zamiast ciągle zachowywać się jak burak może warto jednak nauczyć się trochę dobrych manier i zacząć być bardziej wyrozumiałym. Poza tym, żeby reagować czasem jednak na zło które nas otacza. I pamiętać, że po drugiej stronie też jest żywy człowiek który ma swoje problemy i mógł mieć naprawdę kiepski dzień. Oczywiście nie mówię, że zawsze i wszędzie należy to stosować jednak od czasu do czasu na pewno. Podsumowując inteligencja czy jej część widzi problemy, albo raczej ich skutki. Gorzej z wykrywaniem ich przyczyn i jeszcze gorzej ze sposobami radzenia sobie z nimi.

, żeby skomentować.