Irańska codzienność

Długość: 40min MP3 RSS

Razem z Anią eksplorowaliśmy fort Rajsko. Stanowi on jednak tylko tło w dzisiejszym odcinku, bo Ania opowiadała mi o tym, jak to się żyje w Iranie. Pobierz!

Paweł Duraj

Podcast autorski. Nie oznacza to, że zawsze słuchacze są skazani tylko na głos autora - gdy już interesujący rozmówca wpadnie mu w ręce, zaraz dostaje nagrywajką w twarz, by opowiedzieć o swojej pasji.

 • kasztelan_blogoslawiony
  kasztelan_blogoslawiony
  6 lat temu

  nie badz snobem

 • Michał
  Michał
  6 lat temu

  No żeby powiedzieć o kimś, że "jest z..." jakiejś miejscowości, to ta osoba powinna się w niej urodzić/wychować (czyli od drugiego pokolenia). Ewentualnie o kimś przyjezdnym, kto mieszka w niej wiele lat nieprzerwanie też można tak powiedzieć.

  Bo jak ktoś w wieku dojrzałym przyjechał na kilka lat do Warszawy, Teheranu, gdziekolwiek, to mieszka tam, ale raczej stamtąd nie jest.

 • Żarłok Tv
  Żarłok Tv
  6 lat temu

  hahaha "sloiki"! "wielkich warszawiakow" XD co ty gadasz , a ile trzeba mieszkać tam od ILU POKOLEN zeby być "warszawiakiem" :D

 • Żarłok Tv
  Żarłok Tv
  6 lat temu

  zaczepiasz? Tak na ulicy? :)

 • Paweł
  Paweł
  6 lat temu

  Szukanie ludzi do podcastu, to ciężka praca. Dużo osób zaczepiam z myślą o nagraniu czegoś, ciężko więc mówić o zupełnym przypadku, gdy jedna na dziesięć osób postawionych pod ścianą jest zainteresowana opowiadaniem o czymś.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  Widzę w Iranie sporo podwójnej rzeczywistości, ale też dużo pozytywnych rzeczy. Bardzo ciekawy odcinek Pawle - gratuluję :). Spotkałeś tą kobietę przypadkiem?

 • Michał
  Michał
  6 lat temu

  Warszawa jak Teheran - rodowitego warszawiaka ze świecą szukać.
  Ci co się tak wywyższają to głównie ludność napływowa, słoiki które nieraz w pierwszym pokoleniu uważają się za wielkich warszawiaków.
  Co swoją droga trochę przeczy tezie prowadzącego o faktycznym braku różnic między stolicą a resztą kraju, skoro z całej Polski ludzie tak do Warszawy ciągną.

, żeby skomentować.