Hejt radio

Długość: 82min MP3 (59,4MB) RSS

Powstało hejt radio! Bardzo piękny projekt. W audycji usłyszysz ciekawsze fragmenty, a całość można znaleźć w internecie. W drugiej części o promocji nowoczesnego patriotyzmu. Jest coś takiego?...

Martin Lechowicz

Jest sprawa. Trzeba pogadać.

 • Kasia
  Kasia
  6 lat temu

  oj, przepraszam, że komentuję tak prehistoryczne audycje, ale jestem troszkę nie na bieżąco, muszę nadrobić..

 • Kasia
  Kasia
  6 lat temu

  Różnice nie muszą skłaniać ludzi do agresji względem siebie, mogą motywować poprzez konkurencję do zmian na lepsze. To jest (mniej więcej) definicja patriotyzmu wg (uu uuu tego strasznie strasznego ;) Dmowskiego.
  (btw - nie ze wszystkim można się zgodzić z tym panem, ale jak on wg Ciebie nie był patriotą (bo uznaje definicję patriotyzmu nie pasującą do Twojego schematu) to kto w ogóle jest? :)

 • stach
  stach
  7 lat temu

  Bueheheh... nie to jednak nie ci od ePUŁAPU robili system wyborczy, to ich dzieci:

  https://twitter.com/dzienni...

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  7 lat temu

  Los Polski mi wisi i powiewa.
  Interesuje mnie natomiast los ludzi wokół mnie. I tych dalszych też.

  Jak będziemy patriotyzm pozbawiać tylu rzeczy, to w końcu nic z niego nie zostanie. Świat zresztą sam go pozbawił, dlatego twierdzę, że z patriotyzmu oryginalnego nie zostało już wiele, prawie nic.

  Ten prawdziwy patriotyzm zawsze jest skierowany przeciw czemuś lub komuś (wrogom, zagrożeniom, zjawiskom itd). Nie ma przecież "patriotyzmu ziemi". Ale natychmiast by się pojawił, gdyby kosmici zaczęli planetę atakować.

  Jeżeli racją bytu patriotyzmu jest sprzeciw to ksenofobia, rasizm, przesadna duma narodowa itp są nieuniknionym skutkiem. Nie istnieje patriotyzm, w których tych cech nie ma, bo wtedy to nie jest już patriotyzm, tylko ot taka ogólna przychylność. Za którą nie stoją żadne poświęcenia.

 • stach
  stach
  7 lat temu

  Zdaje się, że system informatyczny na te wybory (nie wiedzieć po co, bo poprzedni działał) pisali ci sami fachowcy co ePułap :)

 • stach
  stach
  7 lat temu

  To nic.

 • stach
  stach
  7 lat temu

  Nowoczesny patriotyzm charakteryzuje się postawą troski o kraj, w którym mieszkamy (niekoniecznie przecież musi to być kraj urodzenia) pozbawioną elementów rasistowskich, ksenofobicznych, dyskryminujących, przesadnej dumy narodowej, bo przecież nikt nie miał wpływu na to, gdzie i kim się urodził. Ale to nie znaczy, że powinno mi wisieć dobro kraju, gdzie żyję, wręcz przeciwnie, bo chcę żeby mi się żyło w nim lepiej, wygodniej. Nie jest mi ono obojętne, bo stan tego kraju wpływa bezpośrednio na moje życie, a nie każdy ma ochotę stawać przed wyborem - chcesz żyć to wyjedź albo nie narzekaj.
  Ty Martinie też jesteś nowoczesnym patriotą, nawet jeżeli nie zdajesz sobie z tego sprawy, bo ewidentnie widać w twoich audycjach, że los Polski nie jest ci obojętny.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  7 lat temu

  No ale ja pracowałem na etacie przecie.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  7 lat temu

  Tak, z tego co słyszałem to Hejt radio dobrze parodiuje Polską rzeczywistość, chociaż też bym wolał bardziej "hardcorową" wersję :P.

  Ponownie zgadzam się, że 100% wolność słowa to przesada, bo potem mogą powstawać takie maksymalnie hejtowe prawdziwe radia i być pośrednią przyczyną np. masakry. Prości ludzie i nie tylko przestają czasem widzieć, pewne bariery przez nie często, itp.

  Ja słucham radia "normalnego" jeżdżąc samochodem, a poza tym to tylko enklawy i odwyku obecnie :).

  Tak, ludzie którzy prezentują kulturę wyższą częto mają "kije w dupie". Na szczęście nie wszyscy. Ty Martin w sumie prezentujesz taką ludzką stronę kultury wyższej czasem, ale to nie jedyna opcja. Moim zdaniem, można robić ciekawą kulturę wyższą np. zupelnie bez przekleństw.

  U temat narodowości i państw narodowych poruszyłeś Martin - to trudna sprawa. Ja się w sporej części z Tobą zgadzam, ale nie ze wszystkim. Mozliwe, że jest pewien rozsądny patriotyzm wciąż mozliwy (powiedzmy nowoczesny). Chociaż nie w tej polskiej formie :P. Generalnie moim zdaniem jest tak, że jeśli jest murarz Mietek polak i programista John amerykanin, to pewnie będę mógł się lepiej dogadać z Johnem jednak, patrząc statystycznie (przynajmienj w większej ilości kwestii życiowych). Z drugiej strony gdyby był programista Mietek polak i programista John amerykain, to pewnie statystycznie patrząc lepiej bym sie dogadał z Mietkiem. Tyle, że gdybym mieszkał właśnie od urodzenia gdzieś indziej, a przynajmniej przez 10 ostatnich lat to mógłbym ten kraj uważać i ludzi mieszkających niedaleko mnie w nim za braci. Z jeszcze innej strony polaków trudno mi tak traktować, bo tu ogólnie dziwni ludzie moim zdaniem w wiekszości są (z dziwną mentalnością).

  Osobiscie jakby co nie uważam się za patriotę i mogłbym mieszkać w Anglii czy USA, jeśli tylko by się tam spoko mieszkało i mógłbym tam sprowadzić krewnych krewnych :).

  Ok Martin, ale jak sam powiedziałeś gdyby podatki były mniejsze i lepiej spożytkowywane, to byłyby dopuszczalne i sensowne, moim zdaniem - podatki to po prostu powinna być składka nas wszystkich na wspólny cel, dla wspólnego dobra. Przy czym, zgadzam się z wizją państwa minimum, a tego właśnie teraz brakuje. Czyli oczywiście zgadzam się z tym Martin, że podatki są źle identyfikowane i większość powinna być zlikwidowana.

  O to była ładne przykłady patriotyzmu nowoczesnego Martin na końcu (lokalnego) :D.

 • Stefan
  Stefan
  7 lat temu

  Nie za bardzo rozumiem dlaczego jak się domyślam wszystko w Hejt Radiu mogłoby przyczynić się do wzmożonej agresji. Agresja wynika z braku zrozumienia, gdyby wszystko zostało dobrze wyjaśnione to chyba by się nie bili. Czy ludzie, którzy rozumieją (rozumieją dosłownie) świat wokół i mają mądrość życiową przekazaną od innych, to czy oni są agresorami? Raczej nie. Poza tym prezentowali tam zdrowe poglądy w wielu kwestiach, w niektórych rzeczywiście było przegięcie. Jednak czy nie uważacie, że dobra hejt mowa mogłaby zagwarantować odpowiedni* porządek świata odpowiedni dla nas? :) Mam po prostu wrażenie, że nazywanie hejtem tego co leciało w tym radiu jest bardzo sprytnym sposobem zamykania ust tym co mają jakieś poglądy i przekazywania nam nowych lepszych idei.
  Hejt Radio bardzo przypomina mi MaxTv

 • stach
  stach
  7 lat temu

  Widzisz Martin, jakbys pracowal na etacie, jak na Prawdziwego Polaka przystalo, to bys wiedzial, ze zwyklego radia ludzie sluchaja w robocie.

 • stach
  stach
  7 lat temu

  Eeee.... taką samą szyderę można nagrać obśmiewając i sprowadzając do absurdu każde idee.

, żeby skomentować.