Gdzie Polacy mają papieża

Długość: 63min MP4 MP3 (45,2MB) RSS

Przegląd papieży polskich. Audycja z video. I błagam - piszcie komentarze! Nic gorszego niż obojętność i pasywność.

Starszyzna Enklawy

Co tydzień w poniedziałek prowadzący programy w Enklawie zbierają się, aby udzielać słuchaczom rad. Stąd nazwa: rada starszych. Poza radami rozmawiają na temat wolności, tworzenia, konformizmu, projektów, pomysłów i wszystkiego co jest fajne w Enklawie.

 • Radek
  Radek
  6 lat temu

  Ach, coś wspaniałego Martin, tego mi brakowało. Tak jak ktoś niżej napisał - w wyśmiewaniu głupot i absurdów nie masz sobie równych. I Tobie to widzę chyba sprawia radość, i nam się bardzo podoba, więc rób to częściej! Rozumiem po części powody zakończenia Lewatywy, ale bardzo mi jej brakuje, bo to taka stała cotygodniowa dawka normalności była. Więc gdybyś co jakiś czas, niezobowiązująco, robił programy w takim klimacie, to było by świetnie! A ten program był tak bardzo Lewatywowy, tak dobry! I do tego stara dobra muzyczka i wideo, wspaniale.
  Ja właśnie kasę wysyłam, bo przecież za friko robić nie możesz, Tyś nie Caritas ;) Czekam na kolejne odcinki!

 • Michu08
  Michu08
  6 lat temu

  Co tu robi Lewatywa Mózgu

 • Kasia
  Kasia
  6 lat temu

  o, Skała żyje :)

  Skała, Skała - nagrywaj, dobrze Cię znowu słyszeć.

 • Shogun
  Shogun
  6 lat temu

  Był swojego czasu po śmierci naszego papieża dosyć popularny zestaw bodajże 100 (ilość może się nie zgadzać, ale dosyć sporo) felietonów, których tematem była jego krytyka. Był to przetłumaczony na polski i podany w zestawie zbiór opinii różnych autorów (z całego świata), którzy czasami merytorycznie, czasami zupełnie nie merytorycznie krytykowali politykę JPII. Jak znajdę to jeszcze gdzieś to podam tytuł (i linka), a jeżeli ktoś to zna to byłbym wdzięczny za przypomnienie jak to się nazywało. A po co?!

  Warto się z tym zapoznać chociażby z tego powodu, żeby poznać różne punkty widzenia, różnych ludzi, o różnych poglądach. Od razu powiem, że krytyka dotyczyła głównie konserwatyzmu JPII. A zainteresowałem się tym dlatego, że to była chyba jedyna krytyka papieża jaką można było spotkać.

 • Stefan
  Stefan
  6 lat temu

  Rzeczywiście, bardzo podobny do Martinowego, nurt ośmieszania patologii przez muzykę. Jest pewnie jakieś odpowiednie słowo w naszym jeżyku co opisuję to coś co robią, tylko ja go nie znam ale chętnie poznam. Generalnie świetne!

 • stach
  stach
  6 lat temu

  OFT: dobry artykuł: http://www.biztok.pl/gospod...

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  :-)

 • msciwoj
  msciwoj
  6 lat temu

  Zapraszam do dyskusji na temat tezy: "Papież, gdyby żył, miałby audycję w Enklawie". Odnośnie "audycji o audycjach". Hehe.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Martin w formie. Imho najlepsze co robisz to wlasnie wykpiwanie roznych durnot, zarowno w audycjach jak i piosenkami.

 • macbury
  macbury
  6 lat temu

  Ahhh... Czuć trochę starą lewatywę. Więcej takich audycji. Chociaż raz na miesiąc

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Zabawna audycja, jednak nie mogę się doczekać twojej autorskiej audycji o byciu twórcą.

  Fajna piosenka w Martinowym stylu:
  http://youtu.be/SOypVl7oaYc

, żeby skomentować.