Ewangelizacje naszego życia

Długość: 85min MP4 MP3 (40.6MB) RSS

Rozmawiamy o tym w jakich ewangelizacjach braliśmy udział i jak to wyglądało. Padło też ciekawe pytanie: czy większość ludzi jest szczęśliwa? Jak myślicie?

Martin Lechowicz

Rozmowy ze słuchaczami na tematy Biblii, Boga, księdza, egzorcyzmów. Ale głównie Biblii. Założenie jest takie, że punkt widzenia jest indywidualny, każdy ma swój i ma do niego prawo. Prowadzący też. Żadnej propagandy kościołów z jedynie słusznymi poglądami się tu nie uprawia, za to można poznać wiele ciekawych osób.

 • Brodzislaw
  Brodzislaw
  9 lat temu

  Do Nieszpory Odwykowe z 21 05. Czy to nie zastanawiające? Katol nie zna biblii (właśc. Pisma Św.), chodzi do tego samego kościoła i jest szczęśliwy bo wszystko "wie", a wy łazita co chwile po tych heretyckich sadybach i co? Patrzyta tylko po ile stoi kawa :-)

 • Lukszmar
  Lukszmar
  9 lat temu

  Mnie tylko odwiedzali Świadkowie Jechowy. To się chyba nie liczy jako ewangelizacja właśnie :P.

  Audycja z kotem, popieram :).

  Wiesz Martin, Odwyk to może nie Ewangelizacja, ale trochę tak działa w sumie moim zdaniem, poprzez informowanie i zaciekawienie innych ludzi sprawami duchowymi i wiary.

  Ja uważam, że bardzo fajnie że zapraszają na ewangelizację. O ile będą to robić sensownie. Odwyk jest po prostu ciekawy, bo Ty go prowadzisz Martinie i dlatego tam ludzie ściągają i chcą rozmawiać. Gdyby więcej księży w kościele było tak otwartych na ludzi jak Ty, to może by było więcej nawróceń. Zapoczątkowanych co prawda np pioseneczkami o dupie, ale w ostatecznym rozrachunku bo po prostu uwierzyli, że może jednak wiara chrześcijańska jest prawdziwa. Z tego co ja obserwuję to w Polsce rzeczywistość katolicka wygląda tak, że nie ma prawdziwych rozmów o Bogu i wierze z duchownymi, czyli dwustronnego dialogu. Oni sobie zakładają, że 90 % powiedzmy ludzi w tym kraju to chrześcijanie, dają na tacę i spoko. Nie przejmują się tymi pozostały mi 10%, ani nawet czy te 90 % rozumie co to Bóg i wiara i czy naprawdę w to wierzy (już nie wspominając o życiu zgodnie z zasadami tej wiary). Tak mi się ogólnie wydaje, że większość robi.

  Nie lubię kawy, ale ciastka są spoko :P.

  Martin Ty przeniosłeś się z Krakowa do Lublina? To znaczy spędzasz większość czasu w Lublinie? Czemu tak? :)

  Martin, Loony, a wy uważacie się za szczęśliwych ludzi?

  Koty jak mają dobrych właścicieli czyli co jeść, gdzie spać, robić i gdzie hasać to w ogóle są super zadowolone przeważnie - szkoda trochę że nas ludzi tak łatwo nie jest uszczęśliwić :).

  Tak jest jak mówisz Martinie, że często rodzina wie jak najmniej, gdyż szczera komunikacja jest prawie na zerowym poziomie.

  Jak widać można ćpać Jezusa ;). Coś w tym jest, gdyż religia to opium dla mas.

  Lol, czyli powinniśmy zaprzestać podwozić kobiety gdziekolwiek :P.

  Z moich doświadczeń wynika, że w blokach to przeważnie reklamy rozdają, menele się schodzą, po piwnicach idą myszkować albo kraść, albo pić po klatkach.

  Moja narzeczona mi powiedziała właśnie, że u niej co tydzień jest w kościele ewangelizacja we wsi. Tyle, że oni rozumieją przez ewangelizację ogólnie szerzenie prawd wiary i nauczanie. Niekoniecznie nawracanie niewiernych. Kto chce to słucha.

  Dokładne szkoła Kamila Cebulskiego Asbiro - słyszałem dobre opinie :).

  Martinie, nie musisz głosować na KNP jak nie chcesz, możesz też na Ruch Narodowy, albo na Demokracje Bezpośrednią - moim zdaniem wszystkie te ugrupowania są anty systemowe i anty establismentowe (chociaż ostatnia nie jest tak popularna i chyba w ogóle nie zarejestrowali list w całym kraju).

  Przesadzasz Martinie. JKM może nie jest idealny, ale też nie jest wcale taki straszny. Królem i tak na razie nie zostanie. On czasem słucha innych ludzi, a czasem nie. W tej akurat części wywiadu zaprezentowanej widać, że go nerwy ponoszą i rzeczywiście dyskusja kuleje, ale nie zawsze tak jest. Generalnie spróbuj sam porozmawiać z członkiem PO (wysoko postawionym) na antenie u Moniki Olejnik tak żeby przekonać go do swoich poglądów i jak najwięcej ludzi. To nie takie proste i wcale niekoniecznie przyjemne. Z kolei KNP to nie tylko Janusz, posłuchaj sobie wypowiedzi innych ludzi z KNP i wtedy pomyśl jeszcze raz na kogo zagłosujesz. Na koniec powiem, że ja bym tylko chciał, żeby wszyscy ludzie, którzy uważają, że coś teraz z Polską i tym systemem jest nie tak, żeby się zjednoczyli w imię jakiejś wyższej idei, wspólnej i zmienili ten chory system :).

  Ps. Martin Ty mądrze przeważnie mówisz, ale też nie jesteś nieomylny i też czasem jesteś strasznie sceptyczny (ta audycja akurat była fajna) jeśli chodzi o ludzi, ich działania i pewnych rzeczy w ogóle nie tolerujesz i się odcinasz - nie zapominaj o tym.

 • Brodzislaw
  Brodzislaw
  9 lat temu

  Słucham Nieszpory Odwykowe z 21.05. Martin pojechał Korwinem i swojego kotka nazwał idiotą ... Kiedy będzie coś o Hitlerze?

 • stach
  stach
  9 lat temu

  To wstyd!! Nie wyobrażam sobie, że inteligentny człowiek może nie znać "Przebudzenia" Anthony de Mello.

  Książka (zbiór wykładów hinduskiego Jezuity) jest zresztą na indeksie książek "zakazanych" do czytania przez Watykan (kongregację do spraw wiary)

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Można, sprawdź sobie plik RSS. Jest poprawny adres i link.
  Ale jest tu taki jeden myk, o którym czasem trzeba pamiętać. Że jeżeli oryginalny plik był video, to plik audio pojawi się z opóźnieniem. Więc pierwszy RSS, który się pojawi, może nie mieć jeszcze informacji o pliku audio.

  Trzeba go odświeżyć, i wtedy będzie.

  Dobry program powinien sobie z tym poradzić - po prostu powinien odświeżać pliki RSS co jakiś czas i aktualizować dane.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Nie znam ani jego ani książki.
  Mógłby ktoś streścić?

 • BMBM
  BMBM
  9 lat temu

  Nie chcę wyjść na zrzędę, ale znowu nie można pobrać MP3 w programie do Podcastów... :(

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Co myślisz Martin o specyficznej ewangelizacji, którą były wykłady, a potem książki Anthony de Mello?

  Co myślisz o powszechnie znanej jego pozycji "Przebudzenie"?

, żeby skomentować.