Ewangelia według Tosta

Długość: 27733min MP3 (69,3MB) RSS

Z okazji świąt wielkanocnych powrót do podstaw. Kim był Jezus? Po co umarł? Jakie to właściwie ma znaczenie dla nas, żyjących w XXI wieku? Czemu za kradzież jabłka bóg przewiduję karę śmierci dla całej ludzkości?

Tostu

Podcast o Biblii i wszystkim, co z nią związane. Swobodne gadanie o Bogu prostym, nieteologicznym językiem. ABC chrześcijaństwa, herezje, dziwne historyjki, palenie na stosie. To wszystko w "Spisie Treści"! Zapraszam!

 • Sylwek
  Sylwek
  6 lat temu

  Coraz lepiej Ci to idzie!

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Przedtem wysłuchałem Rady Starszych i to była stracona godzina. Potem posłuchałem Twojego nagrania i stwierdzam, że masz wyjątkowy talent ewangelizacyjny. Jak na tak młodego człowieka masz też wyjątkowo dojrzałe poglądy i przemyślenia. Dla mnie to nie był czas stracony. Zachęcam Cię do regularności w nagraniach.

  Pewien niedosyt odczułem, gdy skwitowałeś tylko jednym zdaniem zesłanie Ducha św. Uważam, że to co było po Zmartwychwstaniu zasługuje wręcz na oddzielny odcinek.

  Prosiłbym też, by podkład muzyczny (akurat ta muzyka nie jest zła) był jak najcichszy, wręcz prawie niesłyszalny, bo dekoncentruje. Poza tym nie podgłaśniaj muzyki jeżeli już musisz robić przerwy słowne.

 • Norbi
  Norbi
  6 lat temu

  Mam nadzieję, że teraz regularnie będzie :P
  Bo fajnie się cb słucha, Tostu.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  fajnie mówidsz, dzięki

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Wiesz, jestem otwarty i dla wiedzy słucham sobie rozmaite rzeczy o Biblii. Ale po Twoim podcaście wróciło mi dawne przeświadczenie, że chrześcijaństwo jest po prostu głupie. Altruizm wielce szlachetny. Ale te wszystkie historie to jakaś wierutna bzdura i moralny szantaż w złym guście.

 • tom53374 .
  tom53374 .
  6 lat temu

  Cześć Tostu,

  Możesz podać maila do siebie? albo odezwać się na mojego c87@tlen.pl.A tak apropos nigdzie nie pisało,że było to jabłko.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Tost, dalej śmierdzisz

, żeby skomentować.