Inny koncept 5 2016-04-13

Diabeł zakochany

Długość: 20min MP3 RSS

Słuchowisko na podstawie dramatu Jana Sztaudyngera "Diabeł zakochany". Odwykowo rzecz zrobiliśmy. Muzykę zrobił Kamil, głos dali Piotrek, Piotr, Kasia, Michał, Łukasz... Ja. No.Pobierz!

Paweł Duraj

Podcast autorski. Nie oznacza to, że zawsze słuchacze są skazani tylko na głos autora - gdy już interesujący rozmówca wpadnie mu w ręce, zaraz dostaje nagrywajką w twarz, by opowiedzieć o swojej pasji.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  5 lat temu

  Wszystko to prawda. Jednak do odważnych świat należy tak, więc ja bym mógł spróbować coś przerabiać i kto wie może by coś z tego lepszego niż oryginał też wyszło. Problem tylko jest z czasem właśnie...

 • Paweł
  Paweł
  5 lat temu

  Problem z przerabianiem tekstu jest taki, że:
  1. Wymaga to sporo czasu
  2. Niechcący można zatracić część żartów, rytmu, rymy
  3. Zmienia się klimat utworu. W zasadzie więc powstaje inny utwór, na podstawie tego oryginalnego. I jednak trzeba mieć sporo wyczucia i kapkę talentu, by kompletna kupa z tego nie wyszła.

  Jak mi coś wpada w ręce, to przeglądam to pod kątem słuchowiska. Niestety ciężko jest znaleźć coś krótkiego, z dużą liczbą dialogów, co potrafilibyśmy zagrać i działałoby w formie audio.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  5 lat temu

  Ja jestem za. Tyle, że tylko jako podkładacz głosu, emocji i ewentualnie edytor tekstu na bardziej współczesny :). Od montowania tego i podkładania dźwięku to Paweł i Kamil i pewnie ty Martinie gdybyś chciał to prowadzić czy w tym uczestniczyć.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  5 lat temu

  No fakt, trochę zalatuje starością. Co tak wszystkich pociąga staropolszczyzna? Co mi dają coś do zagrania, to jakieś stare albo monumentalne albo teatralne mocno.

  Ale pomysł jest fajny i mnie zainspirowało!

  A może by kto chciał serię zrobić, tylko współcześniejszą i luźniejszą i jadalną bardziej? Ja wiem, że to niszowa forma, więc nie ma co z tego Polsatu robić, ale niszowa nie oznacza, że musi być hermetyczna przecie.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  5 lat temu

  Fajnie to nawet wyszło! Chociaż ja wciąż uważam, że byłoby genialnie gdybyśmy trochę to uwspółcześnili i/lub wycięli staropolszczyznę. Oczywiście to nie takie proste.
  Jakby co to tutaj odgrywam rolę anioła (tego od baniek) - ja Łukasz aka Lukszmar :).

, żeby skomentować.