Czarne na białym... Gwałt?

Długość: 29min MP3 (27,7MB) RSS

Dlaczego biali są lepsi niż czarni i azjaci, oraz dlaczego mężczyźni są lepsi od kobiet? W odcinku poruszam także kwestie dlaczego to wszystko jest gówno prawda.

Shogun

W tym podcaście będę zajmował się wszystkim co związane z kinem. Recenzje, ciekawostki, przemyślenia, zestawienia, porównania i opisy. Jest to efekt mojego zamiłowania do kina i wszystkim co z nim związane. Zapraszam! Shogunero89@gmail.com

 • stach
  stach
  5 lat temu

  Cenzor i politpoprawnosc widze sprawnie dziala nawet tutaj. Porownajcie sobie sprawy Stevena Seagala i Billa Cosby. Obaj pod sad za podobne zarzuty. Seagal nigdy jakimś wybitnym aktorem nie był, jego filmy tez ciezko zaliczyc do arcydziel. Faktem jest, ze dalej kreci te swoje filmy w niezmiennym tempie (mimo wieku warto zaznaczyc). Cosby natomiast sie skonczyl skandalem. Ale Cosby pracowal dla telewizji.

  Teza, ze kogos praktycznie wykluczono za to, ze poszedl za kratki za nieplacnie podatkow jest absurdalna.

 • stach
  stach
  5 lat temu

  Co ma jedno do drugiego? Nie można być zwyczajnie w czymś dobrym?

  Jest taki jeden reżyser, który ma się całkiem nieźle, a ścigany jest za rzeczy w opinii publicznej znacznie gorsze.
  A Justin Bieber jeździł samochodem po dopalaczach, czy co on tam brał, i co z tego?

  Fajnie Shogunero jak byś kiedyś wpomniał o Twin Peaksie, jeśli będzi o czym - przez przypadek gdzieś natrafiłem, że miał powstać nowy sezon ze starymi aktorami. Lynch się nie zgodził bo za mało siana zaoferowano na produkcję, czy coś. Myślę, że bardzo nie wiele osób w ogóle o tym wiedziało i przy odpowiedniej kampanii na jakimś kickstarterze pomysł by spokojnie wypalił. Z tego co wiem zbierano kasę nie publicznie i lokalnie (nie pamiętam kraju).
  To taka też sugestia ogólna, że są tu tacy słuchacze, co w ogóle nie śledzą co się dzieje w kinie i okolicach, ale lubią coś obejżeć, nawet częściej niż np. raz w tygodniu.

  Lynch też jest pod nazdorem FBI i ma swoją własną teczkę, tak swoją drogą. Generalnie bardzo wielu ludzi związanych w ogóle ze sztuką często konfliktuje z prawem. Nikomu z branży to nie przeszkadza, a czasem wręcz pomaga. Chyba, że się Żydów wyzywa, albo np. pracuje dla telewizji "publicznej" i o czarnych coś powie. To są całkiem inne "przestępstwa" i żadna paka za nie nie grozi.

 • <br />
<b>Notice</b>: Undefined property: ChatMessage::$name in <b>/var/www/html/enklawa/templates_c/4056e2ee5067d276890313f71714f77269ac12d4_0.file.chatList.tpl.php</b> on line <b>35</b><br />
  Notice: Undefined property: ChatMessage::$ban in /var/www/html/enklawa/templates_c/4056e2ee5067d276890313f71714f77269ac12d4_0.file.chatList.tpl.php on line 38
  >
  Notice: Undefined property: ChatMessage::$name in /var/www/html/enklawa/templates_c/4056e2ee5067d276890313f71714f77269ac12d4_0.file.chatList.tpl.php on line 38

  Notice: Undefined property: ChatMessage::$createdAgo in /var/www/html/enklawa/templates_c/4056e2ee5067d276890313f71714f77269ac12d4_0.file.chatList.tpl.php on line 44

  Jesli chodzi o Wesley Snipes'a to trudno mowic o tym, ze nie dostaje rol ze wzgledu na to, ze jest czarny. Niedlugo po nakreceniu Blade 3 wyszla na jaw sprawa z oszustwami podatkowymi. DOdatkowo sam blade 3 i inne jego filmy byly po prostu beznadziejne. w 2008 zostal skazany na 3 lata za oszustwa podatkowe, w 2010 poszedl siedziec i wyszedl w 2013. Nawet nie liczac 3 lat w wiezieniu Snipes nie zagral w dobrym filmie praktycznie od 2002 roku (nie liczac moze Expendables 3 ktory byl jednak sukcesem), wiec trudno sie dziwic, ze nie dostaje zadnych propozycji.

 • stach
  stach
  5 lat temu

  A i Morgana Freemana też chyba większość kojarzy.

 • stach
  stach
  5 lat temu

  Chyba i tym i tym (co wynika z określeń jakie producenci używali), chociaż nie bardzo widzę dlaczego czarny aktor miałby się źle sprzedawać w Europie. Czarnych aktorów, muzyków (Tupac, Bob Marley, jazzmani, bluesmani, popstars jak M. Jackson i teraźniejsi) czy innych komików nawet rasiści lubią. Czy innego Bruca Lee. Podobnie z płcią żeńską.

  A jeszcze z takich popularniejszych był Bill Cosby.
  A jeszcze z aktorek (w dodatku czarna!) łamała schematy odnośnie kobit w filmach Whoopi Goldberg. Być może ze względu na nazwisko;) Można powiedzieć, że każdy jej film był taki sam, no ale tak samo można powiedzieć np. o Louis de Funes i wielu innych.

 • Iseris
  Iseris
  5 lat temu

  Zastanawiam się czy to szufladkowanie jest spowodowane uprzedzeniami i rasizmem twórców filmów czy może oni dostosowują się do tego czego chcą ludzie?

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  5 lat temu

  I love this program!

 • Shogun89
  Shogun89
  5 lat temu

  Coś o Danzelu:
  http://yourblackworld.net/2...

  http://www.independent.co.u...

  Jak znajdziecie coś ciekawego to wklejajcie

, żeby skomentować.