Co Ałtor Miał Na Myśli 9 komentarzy 2014-01-13

Co Ałtor Miał Na Mysli- Na wyspach Bergamutach

Długość: 9min MP3 (8.2MB) RSS

Interpretujemy, "Na wyspach Bergamutach" przy okazji łamania praw fizyki i podstaw logiki :) ale o tym na początku :)

Waldek i Kudłaty

Audycja ma budzić kreatywność, pokazywać niekonwencjonalne podejście do literatury, historii i muzyki - ale przede wszystkim rozbawiać. W czasie programu interpretujemy rozmaite wiersze, piosenki, opowiadania, filmy, a nawet zawirowania historyczne. Po czym wysnuwamy niewiarygodne (ale prawdziwe!) intencje autora. Drogą dedukcji kroczymy za wielkimi artystami i mierzymy się z nieobliczalnym potworem wyobraźni. "Co Ałtor Miał na Myśli" to audycja rozrywkowa, nagrywana co tydzień lub dwa.

 • Waldek
  Waldek
  9 lat temu

  Wasze propozycję?
  Są Super, załatwione :)

 • Adam
  Adam
  9 lat temu

  Czekam na "Lokomotywę" :D

 • Karolina
  Karolina
  9 lat temu

  Chłopaki-cała naprzód! ;)
  A pamiętacie Brzechwy "Żaba"? Dzięki wam dostrzegam, że wieszcz wyprorokował współczesną lekomanię, nakręcaną przez lekarzy domowych,która niszczy naszą naturalną odporność.

 • Kasia
  Kasia
  9 lat temu

  Świetny pomysł, popieram! Ja też lubie "To Lubie" :) jak dla mnie to jest ogólnie o ludzkiej potrzebie akceptacji, ale wy to pewnie zinterpretujecie po swojemu ;P

 • Grabix
  Grabix
  9 lat temu

  Hm... a mogliby zinterpretować Balladę "To Lubię" Mickiewicza. Ale to pewnie za trudne. Ciekawe czy to jest coś o facebooku.

 • Grabix
  Grabix
  9 lat temu

  P.S.=A-ha... a zamiast "wiersz dwudenny", co oznacza, że wiersz ma dwa dna, można też mówić "wiersz jednodrugodenny", co oznacza, że wiersz ma tylko jedno drugie-dno. Aczkolwiek warto zauważyć, że mój system sprawdzania pisowni w przeglądarce podkreśla słowo "jednodrugodenny" jako błąd, natomiast "dwudenny" jest popranym słowem, więc zapewne jest to o wiele częściej używana forma. Z drugiej strony wówczas ta druga forma jest bardziej ELITARNA!

 • Grabix
  Grabix
  9 lat temu

  Po pierwsze wy się nie martwcie czy was za to mogą zamknąć, bo przecież to Brzechwa napisał a nie wy :P

  Po drugie widzę, że nie jesteście biegli w sztuce interpretacji - słoń z dwiema trąbami w oczywisty sposób symbolizuje łgarstwo, a raczej populizm - każdemu powiedzą to co chce usłyszeć nawet jak będą te rzeczy sprzeczne ze sobą nawzajem.

  Jeśli chodzi o kurę znoszącą złote jajka (Widzisz Wąski - urwałeś kurze złote jaja), to tutaj wam podaruję, bo temat jest trudniejszy. Jest to niejawne odniesienie do zerwania ze standardem złota. Czyli jak zrobić, żeby złota dało się wyprodukować więcej. No w praktyce trzeba dać ludziom coś co można łatwo produkować i wmówić im, że to ma taką wartość jak złoto.

 • Loony
  Loony
  9 lat temu

  Oł je, lubię to :D

 • Michu08
  Michu08
  9 lat temu

  Dobre Chyba zacznę oglądać

  Oczywiście !!! 5 gwiazdek

, żeby skomentować.