Chinkali z baraniną + wareniki VS pierogi ruskie
10:58 Min

Pokazujemy jak poprawnie jeść chinkali czyli gruzińskie pierogi ręcznie zawijane w sakiewki i nadziewane doprawioną baraniną pieprzem i kolendrą bądź pietruszką. A do tego ukraińskie pierogi wareniki z ziemniakami i z koperkiem, które degustujemy i porównujemy do polskich pierogów ruskich z cebulką i białym serem. Żarłok prezentuje jak prawidłowo rozgryzać chinkali aby wypić rosół ze środka pieroŻka. Poruszamy kwestię zjadania ogonków, które wydają się z niedogotowanego ciasta. Czy można jeść ogonki z chinkali? Żarłok odpowiada na to pytanie. Film zaczynamy na krakowskim Podgórzu, pod Zakładką nagrodzoną jednym zestawem sztućców przez przewodnik Michelina. W wyniku spóźnienia Matizem jedziemy jednak na pierogi! 
 
Tbilisuri pierogarnia 
Adres: Jana Długosza 3, 30-512 Kraków 
https://www.facebook.com/tbilisuripierogarnia 
 
MUZYKA: 
JARO Z USTKI DZISIAJ PŻYWALIŁ I PŻYFUNKOWAŁ na maxa! W tym odcinku jest około 10 różnych funkowych kawałków Jaro. pŻemielone, pocięte i wygiete pżez Ż. Plus powykręcane klasyczne wokalizy z wytwórni E C M. 
 
 
Ugryź suba: https://www.youtube.com/user/zarlokTV?sub_confirmation=1 
żTVitter https://twitter.com/zarlokTV 
Żarłook: https://www.facebook.com/zarlokTV

Komentarze
comments powered by Disqus
O programie "ŻARŁOK TV"
logo

Żarłok is coming

Zasubskrybuj ten program, a dostaniesz powiadomienie o każdym nowym odcinku.

Radio bez reklam!

Enklawa nie jest radiem komercyjnym, państwowym, instytucjonalnym, partyjnym. Jest radiem dostępnym publicznie i za darmo, finansowanym wyłącznie przez dobrowolne "co łaska" od słuchaczy.

Wspieraj

Zaloguj się!

albo użyj maila:

Zapomniałeś hasła? U nas nie ma hasła!

Ustawienia

Close