Audycja 80 & Studio 80 8 komentarzy 2016-10-23

Bush? Bunsch, do cholery!

Długość: 66min MP3 (79,1MB) RSS

Słyszeliście o pisarzu Karolu Bunschu? Pewnie nie, zatem oto okazja by go poznać. Zawarł on w swych powieściach historycznych więcej życiowej i praktycznej mądrości niż promowany przez Ministerialny Reżim Edukacyjny Sienryk Henkiewicz, dlatego niegłupim pomysłem jest włączenie jego dzieł do kanonu lektur w miejsce nudnych i ciągnących się jak tasiemiec "Krzyżaków" bądź "Quo Vadis". W audycji odpowiadam na pytanie: "dlaczego?"

R.K Production

Audycja 80 to markowa audycja wytwórni R.K Production pod przywództwem Remiego O'Dare Audycja 80 oparta jest na trzech filarach. Są nimi: "Sztuka", "Filozofia" i "Bóg". Filar sztuki dotyka twórczości poetów, pisarzy, kompozytorów i wizjonerów, odnosząc się często do świata, który swoją twórczością wygenerowali. Filozofia to skupienie się na filozofach XX wieku takich jak Henri Bergson czy Emmanuel Levinas i ich dziełach. "Bóg" to spojrzenie na rzeczywistość w kontekście chrześcijańskim, które nierzadko może przybrać inną i bardziej zaskakującą formę, niż tą, którą znamy z własnego doświadczenia czy przekonań. Każda audycja obfituje w masę niekonwencjonalnej muzyki, granej przez wyjątkowych, aczkolwiek bardzo często niszowych artystów. Audycje posegregowane tematycznie można znaleźć na: https://audycja80.wix.com/audycja80 Utwory wykorzystane w audycjach działają na licencjach Creative Commons (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl) bądź pochodzą z szuflady autora (All Rights Reserved).

 • stach
  stach
  3 lata temu

  tego "yyyyyyyy" jest za dużo:)

 • Remi
  Remi
  4 lata temu

  Fajny pomysł, ale wtedy odchodzimy od definicji "lektury szkolnej", związku z założeniami lekcji o literaturze oraz wszelkiego sarkazmu związanego z taką ideą.

  Bo wtedy taki czytelnik książki telefonicznej czyta ją nie dlatego, że nie ma wystarczająco dużo inteligencji na bardziej rozbudowaną fabułę (czyli, że jest po prostu debilem), ale dlatego, że potrzebne mu jest to do statystyk albo programowania, co wymaga inteligencji i to nie byle jakiej.

  Ale może jest to jakieś wyjście, żeby klasyfikacja dotyczyła tego, kto się w jakim kierunku czuje najlepiej, zostawiając resztę na jakimś minimalnym poziomie. Bo wtedy wiadomo co jest komu przydatne, a czego nawet w życiu nie tknie.

 • Krzysztof M. Czarnobrody
  Krzysztof M. Czarnobrody
  4 lata temu

  Powiem inaczej, wolałbym książkę telefoniczną niż Cierpienia młodego Wertera. Nie ma to nic z intelektualnymi zdolnościami do rzeczy, tylko z tym, że bardzo nie lubię psychozy i nudy. A jak jest książka telefoniczna to można projektować bazy danych, uczyć się programować, przeliczać na matematyce różne rzeczy itd. Byle w formie online, żeby tych numerków nie trzeba było ręcznie przepisywać.

 • Remi
  Remi
  4 lata temu

  Dobry pomysł, ale to by trzeba było stworzyć nowy system edukacji z wyraźnym rozdzieleniem uczniów w zależności od intelektualnych możliwości, najlepiej tak, aby jedni do drugich nie mieli dostępu. I wtedy niech jedni czytają Voneguta, a drudzy książkę telefoniczną.

 • Remi
  Remi
  4 lata temu

  Nie, nagrywamy w studiu. Może kiedyś zaczniemy, a póki co polecamy te audycje w Enklawie, które są na żywo.

 • 513ry
  513ry
  4 lata temu

  Ah, ja bym dał uczniom wybrać co chcą czytać, może nauczyciele by się w końcu do czegoś przydali i pomogli uczniom znaleść książki z dziedziny która ich interesuje? W szkołach chyba zakłada się, że nauczyciele nie mają żadnej wiedzy w zakresie danej dziedziny poza tym co mają systemowo przekazać :/

 • 513ry
  513ry
  4 lata temu

  Dobre C:. Te odcinki są nagrywane na żywo?

 • Remi
  Remi
  4 lata temu

  Zapomniałem dodać, że piosenkę introdukcyjną, tudzież podkład do czytanych fragmentów powieści "Wawelskie Wzgórze" napisał David Szestay, a wszystkie utwory wspaniałych artystyów wykorzystane w tej audycji działają na licencji Creative Commons: https://creativecommons.org...

, żeby skomentować.