Buła z rumsztykiem i tatarem ZAKŁADKA BISTRO Kraków
10:46 Min

Dzisiaj degustacja streetfoodowej kanapki na wynos Buła Beef od krakowskiej Zakładki nagrodzonej odznaczeniem od przewodnika Michelin czyli Talerzyk MICHELIN: wysokiej jakości kuchnia, a także sztućce Michelin. Knajpa nazywa się dokładnie ZaKładka Bistro de Cracovie A w składzie maślana bułka, rumsztyk wołowy à la plancha, tatar z polędwicy, aromatyczny ser pleśniowy Fourme d’Ambert, majonez.  
 
Wegetariańska wersja recenzji poświęcona jest przystawce z karty, czyli wielka sałatka pod hasłem: Carpaccio z cukinii, czyli pesto, sorbet z mango, krem awokado, pestki granatu. Całość zaserwowana w przepięknie położonej restauracji "Zakładka" obok tzw "kładki bernatki". Kładka Ojca Bernatka to taki mały most dla pieszych i rowerzystów, łączący Stare Podgórze z krakowskim Kazimierzem. Restauracja w 2020 roku utrzymała odznaczenie Michelina. W swojej ofercie stawiają na kuchnię francuską w luźnym wydaniu, którą łączą z sezonowymi składnikami. Uwaga menu zmienia się co jakiś czas dlatego przed wizytą sprawdźcie na ich stronie co aktualnie serwują. 
 
Wystrój zakładki nawiązuje do filmów Romana Polańskiego-twórcy związanego z Francją. Sporo zdjęć z filmów Polańskiego i plakatów można oglądać podczas kolacji :) A sam "Nóż w wodzie" to jeden z ulubionych filmów szefa kuchnia Rafała Targosza, do którego to filmu nawiązaliśmy w parafrazie pamiętnej sceny pojedynku na noże, u Żarłoka znajdujemy "Widelec w wodzie"! 
 
Adres: ZaKładka ul. Józefińska 2, 30-529 Kraków 
Aktualne menu sezonowe: zakladkabistro.pl 
 
Pomysł na fabułę odcinka: Paweł Wegetarianin 
Muzyka: 
Jaro z Ustki 
YT free library music 
 
https://www.instagram.com/zarloktv/ 
żTVitter https://twitter.com/zarlokTV 
Żarłook: https://www.facebook.com/zarlokTV

Komentarze
comments powered by Disqus
O programie "ŻARŁOK TV"
logo

Żarłok is coming

Zasubskrybuj ten program, a dostaniesz powiadomienie o każdym nowym odcinku.

Radio bez reklam!

Enklawa nie jest radiem komercyjnym, państwowym, instytucjonalnym, partyjnym. Jest radiem dostępnym publicznie i za darmo, finansowanym wyłącznie przez dobrowolne "co łaska" od słuchaczy.

Wspieraj

Zaloguj się!

albo użyj maila:

Zapomniałeś hasła? U nas nie ma hasła!

Ustawienia

Close