BIT 3

Długość: 20min MP3 (19,5MB) RSS

Rozum, wszechświat, geopolityka, gość specjalny Paweł Pałysiewicz. Lem, Hegel, Makinder, Spykman, Brzeziński, Modelski, Orgański & Kugler, Koneczny, Pałysiewicz. Póki co ostatni odcinek. Jak nazbiera się więcej ciekawych teorii, powstaną kolejne.

Bartek K.

Bardzo Interesujące Teorie W każdym odcinku omawiam kilka rozkmin. Przerywane słodką Kasią.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  jak poznam więcej ciekawych teorii

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Hm hm. Będą nowe odcinki jeszcze?...

 • Ktoś
  Ktoś

  Hmm no to fajnie, że się podoba. Mam zoom H1 i wiecznie jakieś problemy z nagrywaniem. Może poszperam w konfiguracji. Kolega nauczył jak szumy wyciszać w Audacity, no i może dorzucę muzyczkę w tle (chyba z Simsów;). Myślę co by tu można jeszcze omówić. Może nieco z psychologii się znajdzie. Kolegę namawiam do wzięcia udziału.

 • Waldek
  Waldek
  8 lat temu

  Bardzo przyjemnie się słucha.
  Będę słuchał. Ale...
  Montaż... popracujcie nad tym.
  I ten szum...
  Ale słucha się fajnie. Ciekawe.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Fajna jest ta audycja! Ma coś w sobie innego, i klimat i potencjał wielki. Trochę mi się skojarzyła z kultową "Sondą" z PRL-u.

  Informacje są fajnie dobrane i przedstawione. Ale trochę mi brakuje komentarzy, dyskusji i wniosków. Ja bym wolał usłyszeć w odcinku ze 3 informacje-teorie-problemy i fajne dyskusje, niż 10 informacji i brak obgadywania.

  Bardzo mi się podoba zaproszenie kompletnie nawiedzonego gościa.
  Uważam, że każda audycja powinna mieć swojego kompletnie nawiedzonego gościa.

  Problemy techniczne są potworne. Mikrofon buczy jak cholera - to da się i trzeba zlikwidować. Tani mikrofon jest OK i wystarczy, ale nie może być tego buczenia. Szum jest w normie, ale jeżeli jednak przeszkadza to zagłusza się go cichą muzyczką w tle (właśnie po to jest ta muzyczka w audycjach - zagłusza szumy).

  Klikanie myszą słychać i to głośno.

  Optymalnym rozwiązaniem (ciut drogie, ale nie przerażająco) jest kupienie mikrofonu dynamicznego. Nie będzie szumów, nie będzie buczenia, nie słychać klikania myszką, nie trzeba muzyczki. Mikrofon dynamiczny zagłusza tło: myszki, telefonu, kota w kuchni, itd. Nawet bardzo tani wystarczy, jeżeli nikt nie planuje do niego śpiewać ani nagrywać harfy.

  Ale do mikrofonu trzeba dokupić przedwzmacniacz albo mikser z przedwzmacniaczem. Najtańszy z dobrych to Xenyx 502. Bardzo trwały sprzęt, swój mam 10 lat, włączony bez przerwy, warstwa kurzu na nim centymetrowa i działa dalej jak nowy. Mikrofon + taki Xenyx podnosi jakość dźwięku pod niebiosa w porównaniu z tanim mikrofonem-patykem do komputera.

  Ale i mikrofon-patyk starczy, tylko trzeba przemyśleć i dobrze wszystko poustawiać.

 • Michał
  Michał
  8 lat temu

  Bardzo interesująca audycja :) Postaraj się, żeby było głośniej i bez szumów. I mów trochę żywszym głosem - pobaw się modulacją, bo na razie brzmi to trochę monotonnie. Nagrywaj dalej i powodzenia!

, żeby skomentować.