Adoracja, medytacja, wrak

Długość: 129min MP3 (93.2MB) RSS

Rozmowy na żywo o Biblii, Bogu i kościołach są często nieprzewidywalne. Dzisiaj zeszło na to czy adoracja jest medytacją, opłatek talizmanem a tradycja magią. I jeszcze ogłoszenie: Hubert znalazł wrak samochodu i będzie się rozbijać. Czy ktoś miałby dla niego kask?

Martin Lechowicz

Rozmowy ze słuchaczami na tematy Biblii, Boga, księdza, egzorcyzmów. Ale głównie Biblii. Założenie jest takie, że punkt widzenia jest indywidualny, każdy ma swój i ma do niego prawo. Prowadzący też. Żadnej propagandy kościołów z jedynie słusznymi poglądami się tu nie uprawia, za to można poznać wiele ciekawych osób.

 • robsonic
  robsonic
  10 lat temu

  Ale mi tu wieje ze strony Huberta wiedza od Swiadkow Jehowy. Wiekszosc Jego pogladow pokrywa sie z Ich wyobrazeniem o Biblii i Bogu, tak mniej wiecej w 90%. Jeszcze pare zborow i dojdziemy do 100% :P

 • stach
  stach
  10 lat temu

  4. Homosugestywne przygody Bolka i Lolka jako materiał szkoleniowy dla małych zboczeńców ? Kwestia gender w uwodzeniu kapłanów kościoła.
  Referuje biskup polowy, osobisty marszałek Chrystusa Króla, gen. Sławoj "Flaszka" Głódź.
  Specjalnie, jako exclusive dla audycji wystąpi korespondent zagraniczny z polskim ZUSem , lecz watykańskim paszportem - biskup Józef Wesołowski.

 • CzłowiekBat
  CzłowiekBat
  10 lat temu

  ewidentnie, coś jest "w narzeczu".

 • stach
  stach
  10 lat temu

  No co ty, na Odwyk tez się nadają! Frodo musiał męczyć się z niesieniem pierścienia, bo niósł go niczym krzyż. Dlatego Frodo kojarzy mi się z Jezusem. Pierścień ciążył, Frodo cierpiał... Cierpienie ubogaciło Froda, a gdyby polecieli na wielkim orle od razu do Góry Przeznaczenia, nie było by tego efektu. Tak samo gdyby Jezus nie umarł na krzyżu to co by z nami było? Z drugiej strony mamy wszechobecne epatowanie magią, która jest czymś wstrętnym dla chrześcijanina i zakazana w Biblii. Takie pomieszanie wartości - niby dzieło chrześcijańskie, ale pod lukrowanym wierzchem kryje się zgnilizna, i ta książka jest niczym groby pobielane, z zewnątrz piękna i czysta, w środku pełna nieczystości.

  Papa smerf z kolei promuje magię w głowach dzieci. W Biblii jest napisane że dla Boga magia jest straszną obrzydliwością, jak możecie dzieciom pokazywać bajki obrzydliwe dla Boga? Smerfetka powstała w sposób sztuczny... In Vitro? Kolejne zagrożenie i kolejna promocja zła. Poza tym dlaczego ona ubiera się jak zdzira? Dlaczego smerfy to sami faceci... pederaści? Znowu mamy zatruwanie duszy dziecka.

  Pipi - znowu magia, do tego rzucała tymi piratami jak workami z kartoflami... A jest napisane w piśmie, że kobieta powinna być posłuszna mężczyźnie tak jak mężczyzna Bogu. Poza tym to taka typowa chłopczyca, zatem mamy nawiązanie do gender i wściekłego feminizmu. Zachowanie Pipi promuje zatem znowu wartości obce chrześcijanom.

  Ktoś powie że to wszystko nie jest prawdziwa magia. Oczywiście, to przedszkole okultyzmu, które ma rozbudzić w dzieciach zainteresowanie tematem. Martin to bagatelizuje i uważam że nie ma racji. Cała nadzieja w Hubercie, który wydaje się bardziej wyczulony na takie sprawy.

  BTW: Ze znanych mi postaci bajkowych, jedynie Myszka Miki modliła się przed snem, ale tylko raz. Dlaczego tak mało postaci z bajek modli się?

 • CzłowiekBat
  CzłowiekBat
  10 lat temu

  Człowieku Krawcze! propozycje tematów niewąskie. ale raczej bardziej w sam raz na pierwsze odcinki czwartego sezonu Lorem Ipsum, którego zresztą wiele osób wypatruje, niźli Nieszporów ;]

 • stach
  stach
  10 lat temu

  Propozycje tematów:

  1. Dlaczego Gandalf nie wezwał orłów aby przelecieć z pierścieniem od razu do góry przeznaczenia, tylko szli na piechotę.

  2. Czy Papa smerf uprawia okultyzm i czy jego moc magiczna jest silniejsza od tej Gargamela.

  3. Pipi Lansztrung - Czarownica na usługach diabła czy marionetka w rękach zwolenników ideologii gender i feministek?

 • LordBlick
  LordBlick
  10 lat temu

  Do Huberta: Ew. Łukasza 22:15-20 - Czy to polecenie czynienia magicznych znaków ?

, żeby skomentować.