Z Chaty Pustelnicy 3 komentarze 2020-03-09

#91 - Skąd się bierze depresja?

Długość: 17min MP3 (19.1MB) RSS

O depresji według Flory

Flora

"Z Chaty Pustelnicy" to moje niezobowiązujące chlapu-chlapu odnośnie życia, kultury, muzyki, filmu, seriali.

 • Katarzyna Knapik
  Katarzyna Knapik
  3 lata temu

  Żeby tworzyć taki film,trzeba się umiejętnie umieć wypowiadać i mieć przynajmniej osobę w rodzinie chorą bliską....niczym hejt jest ten filmik,do zgłoszenia!

 • Martin
  Martin
  3 lata temu

  Bierze się i z tego, na pewno. Ale większość przypadków to ma jednak dużo mniej widowiskowe przyczyny.
  A teraz to se posłucham, bo też jeszcze nie słuchałem.

 • Agnieszka Agnessa Wójcik
  Agnieszka Agnessa Wójcik
  3 lata temu

  Odpowiem bez słuchania podcastu, na podstawie swojego doświadczenia jako pacjentki, rozmów z pacjentami, psychiatrami i psychoterapeutami, że nie tylko depresja, ale ogólnie choroby i zaburzenia psychiczne biorą się z tego, że pacjenci są przede wszystkim ofiarami przemocy domowej. Osoby zajmujące się przemocą domową też to uważają za przyczynę. Do tego dochodzą : alkohol, narkotyki, papierosy i zaniedbane zdrowie, w moim przypadku infekcje zatok, które z zatok łatwo przechodzą na mózg (mam genetycznie uszkodzony nos i niewiadomo jakie jeszcze uszkodzenia w obrębie zatok).

  Poza tym rtęć z plomb amalgamatowych, które to przez nią zostały wycofane z użytku w stomatologii. W sumie ja znalazłam wszystkie swoje objawy, włącznie z nietypowymi, w opisach zatrucia rtęcią.
  Z punktu widzenia medycyny naturalnej, choroby i zaburzenia psychiczne to ogólne osłabienie organizmu spowodowane niedoborem witamin i składników mineralnych.
  A co do depresji to towarzyszy zwykle innym chorobom

, żeby skomentować.