Z Chaty Pustelnicy 5 2017-07-18

#3 - Samotne rodzicielstwo

Długość: 32min MP3 (33.1MB) RSS

W kraju według badań Gusu dochodzi do coraz większej liczby rozwodów skutkiem czego dzieci wychowują się bez jednego rodzica. Jaki to ma wpływ na półsierotę? Jak zachowuje się w tej sytuacji matka, której przypadła opieka nad wychowankiem/wychowanką? Linki warte uwagi: https://www.babyboom.pl/ciaza/rola_taty/niezastapiony_ojciec_o_roli_ojca_w_zyciu_dziecka.html https://www.psychologytoday.com/blog/co-parenting-after-divorce/201205/father-absence-father-deficit-father-hunger http://niedziela.pl/artykul/25747/GUS-coraz-mniej-malzenstw-coraz-wiecej Tutaj jestem w Enklawie - mojprogram.enklawa.net

Flora

"Z Chaty Pustelnicy" to moje niezobowiązujące chlapu-chlapu odnośnie życia, kultury, muzyki, filmu, seriali.

 • Flora
  Flora
  6 lat temu

  Luz, ale tak jest. No pomyśl jak często się zdarza, że ktoś w przeciągu nie wiem jednego dnia zmienia się i okazuje się być zupełnie inną osobą? Chyba że cierpi na schizofrenie, jakieś rozdwojenie jaźni wtedy rzeczywiście ma to miejsce. A tak generalnie ludzie mają tak że trudno stać się z wzorcowego męża sadystą w kilka dni. Mówię, chyba że to ukrywałeś i jesteś chory. Wtedy sprawa ma się inaczej.

  Obydwie strony mogą kantować a po ślubie mogą pojawiać się "kwiatki" ale znowu wynika to ze złego poznania partnera/partnerki, braku dania sobie nawzajem czasu. Decyzja po roku znania się odnośnie małżeństwa (nie lubię tej instytucji) jest według mnie głupotą. Dajcie sobie czas, żeby takie rzeczy, wady wypływały.

  Dlatego tak ważne jest używanie mózgu jak chcesz znaleźć sobie kobietę albo faceta. Obydwie strony mogą się trafić felerne, ale przynajmniej panowie chcą naprawiać związki. Statystyki nie kłamią 2/3 kobiet wnosi o rozwód z powodu różnicy charakteru/ niezadowolenia. Żadne to dla mnie uzasadnienie. :)

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Przepraszam, co do drugiego, to dopuściłem sie nadużycia. Nie rzekłaś tak dosłownie, ale to wynika z wypowiedzi, że do niebywale rzadkich zjawisk należy, że osoba z dobrej nagle okazuje się potworem.

 • Flora
  Flora
  6 lat temu

  Ej, ja tego nie powiedziałam nigdzie. Skąd Ty wziąłeś? Nie wiem co to enklawa camp, ale pewnie że warto na takie tematy rozmawiać

 • Flora
  Flora
  6 lat temu

  Czekaj odsłucham jeszcze raz i się do tego odniosę

 • stach
  stach
  6 lat temu

  "Kobiety zmienne, a panowie bardziej stali" [...] "Dlatego facet nie może nagle okazać się kimś złym"
  Temat nadaje się na długą dyskusję, szkoda, że nie ma ogranizatorów na jakiś enklawa camp, to temat zostałby poruszony.

, żeby skomentować.