Latający koń 5 2016-03-14

#2 Agent Ciapuś cz.1

Długość: 7min MP3 RSS

Pierwsza część opowiadania Pijanisty. Grafiki i muzyka są pomysłu Czarnobrodego. www.rysownik.net Miał wyjść w niedziele, ale Czarnobrody spojrzał w oczy terminowości i nie życzy sobie podobnych rzeczy. Link do wersji audio: http://www.rysownik.net/podcast/2.mp3

Zespół Latającego Konia

Pisarze, graficy, artyści, muzycy i inni twórcy - wszyscy których nie chcesz spotkać w ciemnej uliczce. Zjadliwe rozmowy, kąśliwe kawały, nasze projekty i piękno w brutalnym świecie. Wideo podcast o projektach, życiu i pomysłowości wraz z gośćmi. Ilustrowane przez Krzysztofa M. "Czarnobrodego" autora strony www.rysownik.net Zobacz również: https://www.youtube.com/channel/UCRkMLDpeCdSQyL1V39jgd6g

 • Byvy
  Byvy
  5 lat temu

  tam, gdzie nie było przecinków (a przynajmniej nie powinno być) też często robił pauzy :-)

 • Czarnobrody
  Czarnobrody
  5 lat temu

  Rady przemyślę. Tak się właśnie zastanawiam, gdzie "Agent Ciapuś cz.1" zjeżdża w dół?

  Są rzeczy szybkie do zrobienia i powolne. Przecinki w tekście, to rzecz powolna, bo trzeba po prostu dużo poczytać i zwracać na to uwagę. Masakrycznie wolno jest edytować przecinki po nagraniu. Czym bardziej pracochłonne zmiany tym moja oporność materiału jest coraz większa.

  Co do montażu, to wyszedłem z założenia, że ma to przypominać bardziej reklamę niż film (granica długości produkcji to 13 minut, a minimum to 6 min.), dlatego wszystko na raz.

  Nie można ujednolicać grup ludzi, jeżeli Ty, czy ja jesteśmy w stanie poświęcić 6 minut na popatrzenie na kilka rysunków, to dla nas ma to sens, żeby napisy końcowe były na końcu. Jednak jest spora grupa ludzi, która, nie jest w stanie skoncentrować się na napisach, jeżeli są na końcu nawet tak krótkiej produkcji, więc nie ma to sensu w ich przypadku dawać je na koniec.

  Zrobienie jednego rysunku to jeden wieczór, na jeden odcinek przypada tylko jeden unikalny rysuneczek, reszta to dodatki. Podobnie z muzyką. Niestety nie mogę przejść się po Googlach i YT w poszukiwaniu gotowej muzyki i gotowej grafiki, bo to masakra - jeżeli chodzi o prawa autorskie i tutaj zmiany nie wchodzą w grę. AdBuster za korzystanie z licencji CC dostał 1000 euro kary, bo utwór w serwisie z którego brał miał błąd w licencji, zostało kilka lat do 70 po śmierci (a w Polsce 71 po śmierci). Bardzo duże ryzyko, przy barku zysków.

 • Pytajmierz
  Pytajmierz
  5 lat temu

  Przyszedłem tu, żeby wypić kawę i zmieszać z błotem autorów Latającego Konia. I właśnie skończyła mi się kawa. No to zaczynamy. Nie wiem, który z was montował, dlatego obu was zbesztam. Wszelkie promocje typu: nazwa autora, link do strony i reklamy zostawcie NA SAM KONIEC, bo to nachalne strasznie. Jak chcecie coś przekazać pisemnie typu ta notka "Czarnobrody spojrzał w oczy terminowości", to nie może się to zlewać z tekstem mówionym, bo się gubię. I tytuł "Agent Ciapuś cz.1" zjeżdżający w dół to być nie może - Hollywood przyzwyczaiło nas, że napisy zjeżdżają w dół na końcu każdego filmu, więc tego się trzymajcie. Tytuł zaś powinien być nieruchomy (zastosujcie inny efekt, bardziej statyczny). Przydałoby się też więcej ilustracji odnoszących się do opowieści. Pijanista ma fajny głos, choć widzę przed oczami każdy przecinek, który ma przed sobą na kartce - moja rada: niech usunie wszelkie przecinki w tekście, a czytać będzie dużo naturalniej (bo nie każdy przecinek w piśmie czyta się z pauzą, oto przykład: "mam nadzieję, że to, kurwa, zrozumieliście" - gdzie podczas mówienia pauza powinna występować jedynie po słowie "nadzieję", pozostałych przecinków nie traktuje się jako pauzy, bo to zwykłe wtrącenie. No to na początek tyle. Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dam znać.

 • Czarnobrody
  Czarnobrody
  5 lat temu

  Powoli powstaje zarys strony www.rysownik.net

 • Czarnobrody
  Czarnobrody
  5 lat temu

  Idę spać. A jeżeli Wam się podobało dajcie łapkę w górę, napiszcie komentarz, walnijcie suba, polecajcie, udostępniajcie. A nad stroną póki co jeszcze pracuję.

, żeby skomentować.