Cycki do przodu! 12 komentarzy 2014-01-16

Odcinek 4 - Mała rozprawa na temat związków

Długość: 21min MP3 (39,9MB) RSS

Dzisiaj bardziej statycznie dzielę się swoimi przemyśleniami na temat związków i relacji damsko-męskich. Mniej cycków, więcej statyczności... Bo zima idzie.

Majeranek

Eksperymentalna próba przekazania w sposób jasny i prosty kobiecego punktu widzenia. Wiadomo, że zrozumieć się nie da, ale eksperyment ma to do siebie, że nie musi być logiczny :)

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  Miłość czasem jest ślepa i tyle. Każdy ma trochę inny gust. Ja się nie wtrącam w te sprawy uczuciowe innych, a rady w tej kwestii daje tylko przyjaciołom i znajomym którzy chcą sami. Chyba, że to mnie jakoś bezpośrednio dotyczy.

  Związek może się opierać jedynie na cielesności, ale to nie miłość. Jedynie przelotna fascynacja i zabawa. Z tym, że z doznać cielesnych może się narodzić miłość jeśli tylko ludzie się postarają i odnajdą coś więcej co ich połączy.

  O tym już się wypowiadałem w jednym z poprzednich odcinków, ale generalnie też uważam że sama miłość w sensie platonicznym czy takim w ogóle bez cielesności to za mało, dla zaistnienia prawdziwego trwałego związku.

  To rzeczywiście na kiepskiego faceta trafiłaś jak zakończył związek na facebook'u. Współczuje Ci. Mam nadzieję, że narzeczony czy może już mąż jest o wiele lepszy niż tamten :).

  Ja jestem zwolennikiem tylko trwałego, prawdziwego związku w imię miłości. Innymi słowy nie toleruję w o ogóle czegoś takiego jak związki przelotne czy wakacyjne.

  Nie ma uniwersalnej recepty na udany związek. Natomiast z tego co zaobserwowałem u kobiet, podstawa to męska uwaga. Każda kobieta, naprawdę zakochana w mężczyźnie, nieważne jaka pragnie zawsze jego uwagi. Jeśli ta uwaga będzie i będzie wynikała z jego własnej woli to już dobrze temu związkowi wróży.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Znakomita audycja, dzięki

 • Jacek
  Jacek
  6 lat temu

  Podobało mi się . Nie poddawaj się.

 • LordBlick
  LordBlick
  6 lat temu

  Użycie głowy w tytule nie niesie takich chwytliwych podtekstów jak kolokwialnie określany biust...
  Tytuł jest jak przesłanie, nie może byś niekonsekwentny.

 • Krzysiek Kontestator
  Krzysiek Kontestator
  6 lat temu

  Rozumiem, że gdyby audycja nosiła tytuł "Głowa do góry", to wszyscy spodziewaliby się gadania tylko i wyłącznie o głowach.

 • ja
  ja
  6 lat temu

  audioblog dla gimbazy. autorka niby studentka, ale refleksje i przemyślenia niestety na znacznie niższym poziomie. SPOILER: błyskotliwa konkluzja - jaka jest recepta na udany związek? każdy music sobie odpowiedzieć sam. srsly?

 • LordBlick
  LordBlick
  6 lat temu

  Takie małe wytłumaczenie mojego żarcika w komentarzu na dole, bo po wysłuchaniu Rady nabrałem podejrzeń, że szanownej Majerankowej brakuje umiejętności traktowania komentarzy z przymrużeniem oka:
  Użycie chwytliwego tytułu zobowiązuje, jak chcesz inną tematykę, załóż nowy podcast, albo chociaż zmień nazwę. Inaczej wartość merytoryczna będzie postrzegana tak samo jak reklamy z TV, które usiłują przemycać mydło i powidło...
  P.S. Mam pomysł na markę - pani Goździkowa zna się na bólu głowy, a pani Majerankowa na bólu d... ;)

 • Majeranek
  Majeranek
  6 lat temu

  Karolina już Ci odpowiedziała, więc myślę, że rozwiała Twoje wątpliwości ;) A jeżeli chodzi o kontakt - to pewnie mailowo : zmajerankowaciala@gmail.com

 • mac
  mac
  6 lat temu

  Jeśli chcesz to trzymaj pytanie w nawiązaniu do tego co powiedziałaś: czy jest możliwe, by byli partnerzy utrzymywali relacje koleżeńską? I czy powinni? Może lepiej się nie tolerować?

 • Karolina
  Karolina
  6 lat temu

  Znam wiele związków o uproszczonym schemacie: świetny mężczyzna / wredna kobieta oraz super-woman / bad-boy. Skąd to? Może "przeciwieństwa się przyciągają" i kompensują sobie indywidualne deficyty. A może to ich sprawa po prostu? :) Kiedyś, mocno zafrapowana, spytałam koleżankę: "A czemu ty z nim jesteś"? A ona "Bo chcę". No.

 • Patryk Bernasiewicz
  Patryk Bernasiewicz
  6 lat temu

  Majeranku, względem tematu z początku audycji - o to samo mógłbym zapytać kobiety, dlaczego kochacie złych facetów? ;) Same kobiety często przyznają, że lubią i często są z "takimi bad-boy'ami", doskonale wiedząc, że istnieje bardzo duża szansa, że zostanie skrzywdzona - ale cóż poradzić, skoro ją do takich ciągnie? :)
  BTW, jak można skontaktować się z Tobą w celach "zawodowo-podcastowych"? :P

 • LordBlick
  LordBlick
  6 lat temu

  Hmmm... Czyżby temat cycków się już skończył ? ;)
  Może warto rozważyć zmianę nazwy audycji na "Cycki na bok" ? ;)

, żeby skomentować.