Misja radia

Chcemy społeczeństwa opartego na wolności zawierania umów między wolnymi ludźmi, a nie na odgórnych regulacjach państwa pełniącego rolę boga. Nie chcemy państwa, które rości sobie prawa do ingerowania w każdy aspekt naszego życia. Nie przynosi to dobrych skutków, nie ma takiej potrzeby i jest to poniżające dla obywateli.

Nie podoba nam się idea państwa opiekuńczego. Nie chcemy postępującej instytucjonalizacji życia. Bezkarność i arogancja urzędników państwowych działa nam na nerwy. Mamy dość tego, że państwo traktuje obywateli, którym ma służyć, jak nieodpowiedzialne dzieci, które trzeba wychować. Uważamy, że każdy z nas, jako wolny człowiek, ma naturalne prawo decydować o tym jak żyć i co będzie dla niego najlepsze - nawet jeżeli jego decyzje przyniosą mu szkodę.

Misją Enklawy jest więc reedukacja społeczeństwa polskiego, przywracanie nazwom ich pierwotnych znaczeń, wyjaśnianie, że 2+2=4 niezależnie od aktualnego klimatu politycznego, zachęcanie do zdrowego rozsądku we wszystkich dziedzinach życia, promowanie odwagi cywilnej oraz tępienie ślepej, irracjonalnej wiary w państwo. Chcemy zachęcać do brania życia w swoje ręce. Chcemy inspirować do odkrywania coraz to nowych sposobów wykorzystania swojej wolności.

I na koniec misją Enklawy jest mówienie o tym wszystkim w sposób zrozumiały dla każdego, z dystansem i z humorem. Bez patosu, fanatyzmu i agresji.

Bo wszyscy jesteśmy zwyczajnie ludźmi.

Misja Enklawy jest zredagowaną oryginalną misją radia "KonteStacja", którą napisałem jeszcze w 2009 roku, kiedy zakładaliśmy KonteStację. Radio Enklawa istnieje, żeby wypełniać tą misję.

Komentarze
comments powered by Disqus

Radio bez reklam!

Enklawa nie jest radiem komercyjnym, państwowym, instytucjonalnym, partyjnym. Jest radiem dostępnym publicznie i za darmo, finansowanym wyłącznie przez dobrowolne "co łaska" od słuchaczy.

Wspieraj

Zaloguj się!

albo użyj maila:

Zapomniałeś hasła? U nas nie ma hasła!

Ustawienia

Close