Jak zarabiać na swoich programach?

W Enklawie robimy to co lubimy dlatego, że lubimy. Lubimy to co robimy, lubimy to, o czym gadamy, lubimy mieć słuchaczy. Ogólnie mówiąc lubimy z siebie coś dawać.

Już samo to jest całkiem fajną nagrodą, ale oprócz każdy nadający ma możliwość coś konkretniejszego brać.

Enklawa finansuje się przez dobrowolne wsparcie słuchaczy. To jest fajne i się sprawdza: taka okazja dla słuchaczy, żeby się odwdzięczyć jakimś małym "co łaska".

Każdy słuchacz może też przekazać 50% tego co daje na konkretny program.

Wtedy połowa leci do twórcy audycji i wszyscy są szczęśliwi.

Jak to działa?

Sponsorzy mogą przelewać kasę przelewem, kartą albo przez PayPal lub BitCoin. Nadający dostają 50% tylko przez BitCoin.

Co? Jaki BitCoin? Dlaczego BitCoin?

Bitcoin (BTC) to nowa waluta o ciekawych właściwościach. O wadach i zaletach możesz poczytać w internecie, ale najlepiej zacząć od mojego tekstu. Co do Enklawy, zdecydowałem się na to pionierskie rozwiązanie z paru konkretnych powodów, które z twojego i mojego punktu widzenia są dużymi plusami.

Dzięki zastosowaniu wypłat przez BitCoin:

 • Dostajesz swoje 50% natychmiast. Nie musisz czekać na koniec miesiąca. Albo kilka miesięcy. Wszystko robią automaty.
 • Nie ma minimalnych kwot wypłaty.
 • Nie musisz być pełnoletnim, żeby zacząć zarabiać na swojej audycji.
 • Nie trzeba żadnych formalności. Zero. Null.
 • Nie musisz podawać swoich danych osobowych.
 • Prowizje od transakcji są tak minimalne, że prawie ich nie ma.
 • Założenie nowego "konta" bitcoinowego (nazywa się to "portfel" albo "wallet") trwa dwie minuty. I może to zrobić każdy kto chce. Bez żadnych formalności.
 • Możesz mieszkać w dowolnym kraju i mieć konto bankowe w dowolnej walucie. Możesz nawet nie mieć wcale konta bankowego.

No a co ja mam z tym bitcoinem potem zrobić?

Co chcesz! To twoje pieniądze. Możesz na przykład:

 • Trzymać sobie. Osobiście nieszczególnie polecam. Bitcoin jest świetny do rozliczeń, ale niekoniecznie do dłuższego przechowywania.
 • Sprzedać w momencie kiedy cena jest wysoka. Jedną z wad bitcoina są ogromne wahania kursu. Ale na dłuższą metę jak dotąd średni kurs BTC ciągle rośnie, więc może to być i zaleta. Moje pierwsze bitcoiny miały wartość 50zł. Dziś są warte 280.
 • Wymienić na giełdzie na złotówki. Na przykład tutaj: localbitcoins.com albo tu: pln.bitcurex.com albo nawet tu: www.sklepzbitcoinami.pl.
 • Wymienić w internetowym kantorze na dowolną walutę. Albo na środki w PayPal. Albo nawet na facebook'owe "lajki". Na przykład tutaj: http://liliontransfer.org/. Kurs jest gorszy niż na BitCurex, ale za to jest szybko i wygodnie.
 • Kupić sobie coś za to. Gwałtownie przybywa firm, które akceptują bitcoin jako płatność. I nie bez powodu - transakcje za pomocą Bitcoin są nieporównywalnie szybsze, tańsze i łatwiejsze niż przez PayPal.

Ok. Niech będzie. To co mam teraz konkretnie zrobić?

Jeżeli masz już swoją audycję i wyszła już z poczekalni, wtedy najprościej zrób tak jak ja zrobiłem:

 1. Wejdź na blockchain.info. To jedna z najbardziej znanych stron, gdzie możesz założyć swój "portfel" (czyli "konto" bitcoinowe).
 2. Założ nowy portfel. Zwróć przy tym uwagę na wszystkie hasła: są absolutnie kluczowe! Ta waluta opiera się na hasłach, szyfrowaniu i obliczeniach. Jeżeli zapomnisz swojego hasła - straciłeś pieniądze.
 3. Dostaniesz swój adres bitcoinowy. Adres portfela. To odpowiednik numeru konta. Możesz go bezpiecznie podawać każdemu, jeżeli chcesz żeby ci wysłał pieniądze. Na przykład mój to: 13XNxA72ndfB2AMWfhDdg5cbodTXy56Wpf.
 4. Wejdź na stronę www.enklawa.net/page/editprogram, wybierz swój program i w polu "adres portfela" wpisz swój adres bitcoin.
 5. I to wszystko! Od tego momentu każda wpłata sponsora przeznaczona dla twojej audycji będzie przychodzić automatycznie. Jeżeli Enklawa ma zapas BTC, swoją część dostaniesz po paru sekundach. Jeżeli się skończył, musisz poczekać aż Enklawa kupi trochę bitcoinów.
 6. Automat przelicza złotówki na wartość w bitcoinach na podstawie średniego kursu w momencie wysyłania pieniędzy.

I to wszystko!

Więc mam nadzieję, że nie przestraszysz się nowych rzeczy i skorzystasz z możliwości jakie daje internet. Do odważnych świat należy! A co przytomniejsi jeszcze na tym zarabiają.

Martin Lechowicz

Komentarze
comments powered by Disqus

Radio bez reklam!

Enklawa nie jest radiem komercyjnym, państwowym, instytucjonalnym, partyjnym. Jest radiem dostępnym publicznie i za darmo, finansowanym wyłącznie przez dobrowolne "co łaska" od słuchaczy.

Wspieraj

Zaloguj się!

albo użyj maila:

Zapomniałeś hasła? U nas nie ma hasła!

Ustawienia

Close